Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خروج مهندسان خارجی شرکت نفت و گاز اکسون‌موبیل از میدان نفتی بصره عراق

خروج مهندسان خارجی شرکت نفت و گاز اکسون‌موبیل از میدان نفتی بصره عراق
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات عراقی اما گفتند که این مساله بر تولید فرآورده‌های نفتی این منطقه اثر نمی‌گذارد و مهندسان و کارشناسان عراقی بر استخراج نفت نظارت خواهند کرد.

آگهی

شرکت نفتی چندملیتی نفت و گاز اکسون‌موبیل تمام کارکنان خارجی خود را از میدان نفتی قرنه غربی واقع در بصره عراق خارج کرده است.

این افراد از عصر روز جمعه (۱۷ مه/۲۷ اردیبهشت) و صبح روز امروز شنبه (۱۸ مه/۲۸ اردیبهشت) از پایگاه‌های خود در بصره خارج و به دوبی منتقل شدند. مقام‌های عراقی این موضوع را تایید کرده‌اند. 

اما در عین حال گفتند که این مساله بر تولید فرآورده‌های نفتی این منطقه اثر نمی‌گذارد و مهندسان و کارشناسان عراقی بر استخراج نفت نظارت خواهند کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

یک مقام رسمی عراقی به خبرنگاران رویترز گفت: «به هر حال تولید با مدیریت مهندسان عراقی صورت می‌گیرد و کارشناسان خارجی نقش مشاور را دارند. ما یک سیستم رابط تلویزیونی خصوصی میان کارشناسان عراقی و خارجی در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم در هر زمان که نیاز داریم با آنها ارتباط برقرار کنیم.»

این مقام نام او عنوان نشده است، در ادامه افزود: «خروج نیروهای خارجی امری موقتی است و ما هیچ نشانه‌ای از خطر در اطرافمان احساس نمی‌کنیم. وضعیت میدان نفتی امن و پایدار است. ظرفیت کامل تولید ما ۴۴۰ هزار بشکه در روز است که تولید آن همچنان ادامه خواهد یافت.»

تنش میان ایالات متحده و ایران سبب شده است که آمریکا کارکنان دیپلماتیک خود را از عراق فرا بخواند. همچنین آلمان و هلند روز چهارشنبه (۱۵ مه/۲۵ اردیبهشت) اعلام کردند که عملیات آموزشی نیروهای نظامی خود را در عراق موقتا متوقف می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صادرات نفت عراق رکورد زد؛ ایران مقصد گردشگری و مبدا واردات همسایه غربی شد

دو سناریوی اوپک برای جایگزینی نفت ایران؛ نشست ریاض برگزار شد

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد