درخواست پناهندگی از کانادا طی دو سال ۳ برابر شده است

درخواست پناهندگی از کانادا طی دو سال ۳ برابر شده است
نگارش از Euronews

تعداد متقاضیان پناهندگی از کانادا در سال ۲۰۱۵، ۱۶ هزار و ۵۸ نفر بود که این رقم در سال ۲۰۱۷ به ۵۰ هزار و ۳۸۹ نفر افزایش یافت. روند افزایش در سال ۲۰۱۸ ادام پیدا کرد و به رقم ۵۵ هزار و ۲۳ پناهجو رسید.

اداره آمار کانادا در روز جمعه ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت) اعلام کرد تعداد افرادی که خواستار پناهندگی در کانادا هستند در یک دوره زمانی دو ساله، سه برابر شده است.

از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در ایالات متحده آمریکا در ژانویه ۲۰۱۷ و اجرا کردن قوانین سخت مهاجرتی، کانادا با افزایش شمار پناهجویان روبرو شده است.

اداره آمار کانادا در گزارش خود با اشاره به افرادی که خارج از راه‌های قانونی به این کشور وارد می‌شوند، نوشت: «دلیل بخشی از افزایش‌های اخیر تعداد پناهجویان، افزایش مهاجران غیرقانونی است.»

تعداد متقاضیان پناهندگی از کانادا در سال ۲۰۱۵، ۱۶ هزار و ۵۸ نفر بود که این رقم در سال ۲۰۱۷ به ۵۰ هزار و ۳۸۹ نفر افزایش یافت. روند افزایش در سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا کرد و به رقم ۵۵ هزار و ۲۳ پناهجو رسید.

**مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید
**

طبق گزارش آمار کانادا نقطه اوج درخواست پناهندگی از این کشور در ماه اوت ۲۰۱۷ بود که رقم ۸ هزار و ۸۰۱ درخواست ثبت شده است.

اما چه ملیت‌هایی بیشترین تقاضای پناهندگی را داشتند؟ هائیتی‌ها با هفت هزار و ۷۸۷ درخواست بیشترین گروهی بودند که از کانادا درخواست پناهندگی کردند. به دنبال آن‌ها در رده‌های بعدی پناهجویان نیجریه‌ای و آمریکایی قرار دارند.

تا پیش از این، بیشترین درخواست‌های پناهندگی از کانادا به سال‌های ۲۰۰۱ با ۴۴ هزار درخواست و سال ۲۰۰۸ با ۳۷ هزار درخواست بر می‌گشت.

اما از ۵۰ هزار و ۳۸۹ درخواست پناهندگی که در سال ۲۰۱۷ از کانادا شد، این کشور تنها با ۱۲ هزار و ۲۳۴ مورد موافقت کرد و به آن‌ها پناهندگی داد. ۱۰ هزار و ۹۳۰ درخواست رد شد و ۲۷ هزار و ۲۲۵ درخواست هم همچنان در وضعیت انتظار بسر می‌برند.

مطالب مرتبط