ویدیویی از استقرار بمب‌افکن‌های بی‌-۵۲ در قطر

ویدیویی از استقرار بمب‌افکن‌های بی‌-۵۲ در قطر
Copyright تصویر از ویدیوی اسوشیتدپرس
نگارش از euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمریکا اعلام کرد که تعدادی بمب‌افکن‌های بی‌ا‌چ-۵۲ را برای دفاع از منافع آمریکا در منطقه وارد پایگاه هوایی العدید قطر شده‌اند. ویديویی از حضور بمب افکن‌ها توسط نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا منتشر شده است.

آگهی

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که چهار فروند بمب‌افکن‌ بی‌-۵۲ را برای دفاع از منافع آمریکا در منطقه وارد پایگاه هوایی العدید قطر شده‌اند.

کاخ سفید اعزام این بمب‌افکن‌ها به خلیج فارس جهت مقابله با تهدیدات ایران را به تصویب رسانده است. این بمب‌افکن‌ها روز یکشنبه از پایگاه هوایی آمریکا در قطر خارج شدند.

پیش از این نیز ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا در حساب توئیتری خود تصاویری منتشر کرده بود که در آن چهار فروند بمب‌افکن بی‌-۵۲ در حال سوختگیری بودند تا عازم خلیج فارس شوند.

این هواپیماها به گردان بیستم نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا تعلق دارند که برای دفاع از منافع و نیروهای نظامی ایالات متحده در منطقه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

روز یکشنبه ۱۲ مه ویدیویی توسط نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد که یک بمب‌افکن بوئینگ بی‌-۵۲ استراتوفورترس از پایگاه هوایی العدید خارج می‌شود. همچنین در این ویدیو تعدادی بوئینگ بی‌-۵۲ استراتوفورترس آماده به پرواز درآمدن در باند یک پایگاه هوایی قطر هستند.

بوئینگ‌های بی‌-۵۲ به دستور واشنگتن در خلیج فارس مستقر شده تا با تهدیدهای ایران مقابله کند. این هواپیما در دوره جنگ سرد ساخته شد. هدف ساخت این هواپیما بازدارندگی هسته‌ای بود.

روز یکشنبه هفته پیش کاخ سفید اعلام کرد که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را برای مقابله با سیاست‌های ایران به منطقه اعزام خواهد کرد.

در سالگرد خروج آمریکا از برجام حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران کشورهای اروپایی عضو برجام را مورد خطاب قرار داده و به آنها ۶۰ روز مهلت داد تا به تعهدات‌ خود در چارجوب برجام عمل کنند. اروپا نیز اعلام کرد که ضرب‌الاجل ایران را قبول ندارد. با این حال مقام‌های اروپایی طی چند روز گذشته بارها تاکید کرده‌اند که خواستار حفظ برجام بوده و نمی‌خواهند منطقه از این ناپایدارتر شود. آنها برجام را ستون حفظ امنیت در منطقه می‌دانند. توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های بزرگ جهان که به برجام شناخته می‌شود سال ۲۰۱۵ میان ایران و کشورهای عضو گروه ۵+۱ منعقد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو بمب‌افکن غول‌پیکر آمریکایی نزدیک خط ساحلی ایران پرواز کردند

ترامپ: اعزام ۱۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه برای مقابله با ایران خبر جعلی است

مهرزاد بروجردی در گفت‌وگو با یورونیوز: زود است از جنگ احتمالی ایران و‌آمریکا حرف بزنیم