Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پمپئو: نشانه‌های تشدید تنش از جانب ایران مشاهده می‌شود

اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خاورمیانه
اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خاورمیانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنان تازه ضد ایرانی آقای پمپئو در حالی مطرح می شود که ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد ناوگروهی شامل ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه اعزام شده اند تا با «تهدید جدی نیروهای رژیم ایران» مقابله کنند.

آگهی

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا می گوید کشورش شاهد فعالیت هایی از جانب ایران است که می تواند به تشدید تنش و دامن زدن به بحران منجر شود.

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با اعلام این مطلب تصریح کرد که نشانه هایی به سبب فعالیت های اخیر ایران مشاهده می شود که از بالاگرفتن احتمالی تنش حکایت دارد.

سخنان تازه آقای پمپئو در حالی مطرح می شود که ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد ناوگروهی شامل ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه اعزام شده اند تا با «تهدید جدی نیروهای رژیم ایران» مقابله کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا که در حضور خبرنگاران سخن می گفت در ادامه یادآور شد: «ما همچنان شاهد فعالیت هایی از جانب ایران هستیم که احتمال تشدید تنش را تقویت می کند؛ بنابر این برای مقابله با این شرایط احتیاط حکم می کند که تدابیر مناسب را چه از دیدگاه ملاحظات امنیتی و چه از نقطه نظر ظرفیت و قدرت عمل به کار بندیم تا در صورت وقوع رویداد، رئیس جمهوری گزینه های متعددی را برای اقدام پیش رو داشته باشد.»

سخنان وزیر امور خارجه آمریکا که در آن به صراحت به تلاش برای خنثی کردن تهدیدهای احتمالی ایران اشاره شده در حالی عنوان می شود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز سخنان مشابهی را طی روز گذشته در این خصوص ایراد کرده بود.

آقای بولتون ضمن اشاره به اینکه آمریکا در پی جنگ با ایران نیست تاکید کرده بود که کشورش برای پاسخ به حملات احتمالی سپاه پاسداران و سایر نیروهای نظامی ایران از آمادگی لازم برخوردار است.

مشار امنیت ملی کاخ سفید در همین خصوص تصریح کرده بود اعزام ناو هواپیما بر آبراهام لینکن حامل این پیام روشن برای رژیم ایران است که در صورت هرگونه تعرض نظامی علیه منافع آمریکا و متحدان این کشور، تهران با واکنشی بی رحمانه مواجه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکن و یگان بمب افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه از جمله تازه ترین اقدامات واشنگتن برای اعمال فشار بر دولت ایران است که با خروج از توافقنامه هسته ای و اعمال تحریم های جدید شروع و با قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی ادامه یافته بود.

واشنگتن همواره اعلام کرده است که قصد تهاجم نظامی به ایران را ندارد اما تمام تلاش خود را به خرج خواهد داد تا با تشدید فشارهای اقتصادی و تنگ تر کردن حلقه تحریم ها و مجازات ها تهران را وادار به بازگشت به میز مذاکرات کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ تمرین بمب‌افکن‌های بی-۵۲ آمریکا در خاورمیانه

تنش واشنگتن و تهران؛ تیم ترامپ در کنگره آمریکا حاضر می‌شود

وزیر خارجه بریتانیا از «خطر درگیری با ایران» ابراز نگرانی کرد