وزیر خارجه بریتانیا از «خطر درگیری با ایران» ابراز نگرانی کرد

جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا
جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«این منطقه، ناامن‌ترین منطقه جهان است و تنش حاضر گامی بزرگ در مسیری نامناسب خواهد بود. به نظرم آنچه نیاز داریم یک دوره آرامش است تا هر طرف بتواند اندیشه طرف دیگر را درک کند.»

آگهی

جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت نسبت به افزایش «خطر درگیری» آمریکا با ایران ابراز نگرانی کرد.

آقای هانت گفت: «ما بسیار نگران خطر یک درگیری تصادفی و در پی آن تشدید غیرعمدی تنش با ایران هستیم.»

وزیر خارجه بریتانیا که این سخنان را روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در برابر خبرنگاران در بروکسل بیان می‌کرد، افزود: «این نکته نیز اهمیت دارد که ایران نباید بار دیگر در مسیر هسته‌ای شدن گام بردارد.»

وزیر خارجه بریتانیا همچنین گفت که تنش حاضر در خلیج فارس موضوع گفتگوی امروز او با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و نمایندگان اروپا در بروکسل خواهد بود. وی در مورد اهمیت منطقه خاورمیانه گفت: «این منطقه، ناامن‌ترین منطقه جهان است و تنش حاضر گامی بزرگ در مسیری نامناسب خواهد بود. به نظرم آنچه نیاز داریم یک دوره آرامش است تا هر طرف بتواند اندیشه طرف دیگر را درک کند.»

همزمان با افزایش تنش میان ایران و آمریکا در روزهای اخیر خبر اعزام بمب‌افکن‌های بی۵۲ آمریکایی به خلیج فارس و نیز حمله «خرابکارانه» به چهار شناور تجاری از جمله دو نفتکش عربستانی در آب‌های امارات متحده عربی، بر دامنه این تنش افزوده است.

آمریکا اخیرا علاوه بر تشدید تحریم‌های نفتی با لغو معافیت برخی خریداران نفت ایران، تحریم‌های اتمی ایران را نیز در روز ۱۴ اردیبهشت تمدید کرد. ایران نیز تهدید کرده است که بخشی از تعهدات خود در برجام را به حال تعلیق درمی‌آورد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: نشانه‌های تشدید تنش از جانب ایران مشاهده می‌شود

کاخ سفید: آمریکا هیچ نشانه‌ای از ارسال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه ندارد

گروسی: همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نباید مشروط به انگیزه‌های اقتصادی باشد