ده‌ها تن در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس ایران بازداشت شدند

ده‌ها تن در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس ایران بازداشت شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از چند روز پیش برای تجمع در مقابل ساختمان مجلس در شبکه های اجتماعی فراخوان داده شده بود.

آگهی

تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس ایران با خشونت نیروهای امنیتی همراه شد و طبق اعلام سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی، تعدادی از کارگران و تظاهرکنندگان هم بازداشت شدند.

کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام کرد که بازداشتی‌ها توسط چهار دستگاه خودروی ون به بازداشتگاه وزرا و پلیس امنیت گیشا منتقل شدند.

این سندیکا همچنین اعلام کرد که تجمع اعضای سندیکای شرکت واحد و همچنین برخی از فعالان دانشجویی در میدان بهارستان تهران (روبروی مجلس) توسط نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و برهم خورد.

سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی اسامی برخی از بازداشتی‌ها را نیز اعلام کرد که در میان آن‌ها نام رضا شهابی و کیوان صمیمی از زندانیان سابق نیز به چشم می‌خورد.

برخی از منابع، تعداد بازداشتی‌ها را ۳۰ نفر اعلام کرده‌اند. اما هنوز هیچ منبع رسمی در داخل ایران این موضوع را تایید نکرده و صحبتی از دستگیرشدگان امروز نشده است.

استانداری تهران در روز کارگر: تجمع اعتراضی مقابل مجلس غیرقانونی است

علاوه بر کارگران و دانشجویان در تجمع امروز روبروی مجلس ایران، جمعی از بازنشستگان و معلمان نیز حضور داشتند.

به گزارش رسانه های ایران تجمع کنندگان با سر دادن شعار خواستار بهبود وضع معیشت کارگران، الغای قراردادهای موقت کار و آزادی تجمع شدند.

از چند روز پیش برای تجمع در مقابل ساختمان مجلس در شبکه های اجتماعی فراخوان داده شده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ویدئوهایی که از این تجمع در شبکه های اجتماعی پخش شده است شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهایی از جمله « دولت خیانت می کند، مجلس حمایت می کند!»، «درد ما درد شما است مردم به ما ملحق شوید!»، «تورم گرانی بلای جان مردم!»، «کارگر معلم دانشجو اتحاد اتحاد!» نشان می دهد.

رضا علیخانی مدیر کل سیاسی استانداری تهران اعلام کرده که تجمع در مقابل ساختمان مجلس «غیرقانونی» است.

وی گفته است: «این تجمع غیرقانونی است و نیروی انتظامی موظف است جلوی این تجمع را بگیرد و مسئولیت برقراری امنیت با نیروی انتظامی است.»

از سوی دیگر تجمع دیگری نیز در مقابل خانه کارگر برگزار شده است. شرکت کنندگان در این تجمع شعارهایی همچون «سرمایه دار خائن اخراج باید گردد»، «قرارداد موقت ملغی باید گردد»، «تامین اجتماعی حق مسلم ماست»، «مرگ بر ستمگر درود بر کارگر» و «تورم را رها کنید، فکری به حال ما کنید» سر داده شد.

ایلنا
تجمع روز کارگر مقابل خانه کارگر ایرانایلنا
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: صادرات نفت ایران به صفر نمی‌رسد، ۶ راه هست

حادثه در تونل تهران-شمال؛ کارگران گرفتار شدند

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند