نیروی دریایی آمریکا پستانداران آبزی را به چه منظوری تربیت می‌کند؟

 نیروی دریایی آمریکا پستانداران آبزی را به چه منظوری تربیت می‌کند؟
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا ۷۰ دلفین و ۳۰ شیر دریایی را در ایالت کالیفرنیا تربیت کرده است

آگهی

کارشناسان نروژی هفته گذشته به دنبال حضور یک نهنگ سفید در ساحل این کشور از استفاده نیروی دریایی روسیه از نهنگ های سفید تربیت شده برای برخی از فعالیت های نظامی سخن گفتند.

این در حالی است که استفاده از جانوران دریایی به عنوان نیروی نظامی امر جدیدی محسوب نمی شود.

به گزارش روزنامه گاردین نیروی دریایی آمریکا از زمان جنگ ویتنام اقدام به تربیت دلفین ها و شیرهای دریایی کرده است. هر چند کارشناسان نروژی هنوز اعلام نکرده اند که روسیه نهنگ های سفید را دقیقا برای چه عملیاتی تربیت کرده است اما ایالات متحده از دلفین ها و شیرهای دریایی برای جستجوی اجسام و محافظت از محدوده های آبی حفاظت شده بهره می گیرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آمریکا به طور مشخص ۷۰ دلفین و ۳۰ شیر دریایی را در ایالت کالیفرنیا تربیت کرده است. این جانوران در پایگاه دریایی سن دیگو در کالیفرنیا نگهداری می شوند.

دلفین ها و شیرهای دریایی موجوداتی باهوش و قابل تربیت هستند که توانایی های خارق العاده ای دارند.

دافین ها نه تنها می توانند به عمق آبها بروند بلکه قابلیت پژواک یابی نیز دارند. این امر به این معنا است که آنها با ارسال صدا به محیط اطراف خود و بررسی پژواک آن می توانند به موقعیت اشیاء در اطراف خود پی ببرند.

قابلیت پژواک یابی دلفین ها باعث شده است نیروی دریایی آمریکا از آنها برای شناسایی مین های دریایی استفاده کند. بینایی و میدان دید شیرهای دریایی نیز منجر به استفاده از آنها برای شناسایی تجهیزات مفقودشده نظامی شده است.

آمریکا از توانایی دلفین ها و شیرهای دریایی تربیت شده خود در جریان جنگ اول خلیج فارس و سپس اشغال عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی بهره گرفت. این جانوران دریایی به ارتش آمریکا کمک کردند تا مین های دریایی را خنثی کند.

برنامه استفاده آمریکا از پستانداران دریایی تاکنون بی حاشیه نبوده است. پیش از این در اوایل دهه ۹۰ میلادی گزارش شده بود که آمریکا دلفین هایی را برای نبرد تن به تن با غواصان تربیت کرده است. ارتش آمریکا ضمن تکذیب این ادعا تاکید می کند که امکان تربیت دلفین ها برای نبرد وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارشناسان نروژی: روسیه از نهنگ‌های سفید در عملیات نظامی بهره می‌برد

روسیه به آزادی ۱۰۰ نهنگ در بَند رضایت داد

خودکشی دسته‌جمعی ۱۴۵ نهنگ در نیوزیلند