روسیه به آزادی ۱۰۰ نهنگ در بَند رضایت داد

روسیه به آزادی ۱۰۰ نهنگ در بَند رضایت داد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های روسی روز دوشنبه اعلام کردند که متقاعد شده‌اند تا ۱۰۰ نهنگی را که در شرق روسیه در قفس حبس کرده بودند را به زودی آزاد کنند.

آگهی

مقام‌های روسی روز دوشنبه اعلام کردند که متقاعد شده‌اند تا ۱۰۰ نهنگی را که در شرق روسیه در قفس حبس کرده بودند به زودی آزاد کنند.

در بند بودن این ۱۰۰ نهنگ در نزدیکی شهر بندری ناخودکا واقع در حاشیه دریای ژاپن پس از آن افشاء شد که سال گذشته تصاویری از آنها توسط رسانه‌ها منتشر شد.

نهنگ‌ها پس از حصول توافق مالی میان یک شرکت روسی و چینی از سوی طرف روسی به دام انداخته شده بودند. افشاء این معامله، دولت روسیه را وادار به دخالت کرد. کرملین ضمن غیرقانونی خواندن این قرارداد، از استاندار پریمورسکی درخواست کرده بود تا شرایط لازم برای رهاسازی دوباره این نهنگ‌ها هر چه زودتر فراهم شود.

بیشتر بخوانید:ژاپن شکار تجاری نهنگ را از سر می‌گیرد

با این وجود، تصمیم‌گیری در این خصوص با وقفه چند ماهه و همزمان با سفر ژان میشل کوستو، اقیانوس‌‌شناس شهیر فرانسوی به روسیه مصادف شده است.

بر همین اساس، استاندار پریمورسکی روسیه اعلام کرده تصمیم‌گیری دقیق در مورد زمان و نحوه آزادسازی نهنگ‌ها منوط به توافق دانشمند فرانسوی و تیم محققان روسی است.

در حال حاضر نهنگ ها در حال آماده‌سازی در یک مرکز توانبخشی هستند تا بازگشت آنها به چرخه طبیعی زندگی با کمترین آسیب همراه باشد.

بیشتر بخوانید:کشف یک نهنگ مرده در فیلیپین با ۴۰ کیلوگرم کیسه پلاستیکی در معده

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نهنگ «جاسوس روسیه» در سواحل سوئد پدیدار شد

روسیه طبق دستور پوتین به اسارت گرفتن دلفین‌ها را برای نمایش و تفریح ممنوع می‌کند

لذت شنا با نهنگ مادر و فرزندش در اقیانوس هند