روسیه طبق دستور پوتین به اسارت گرفتن دلفین‌ها را برای نمایش و تفریح ممنوع می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
به اسارت گرفتن پستانداران دریایی در روسیه
به اسارت گرفتن پستانداران دریایی در روسیه   -  Copyright  AFP

مدافعان حقوق حیوانات در روسیه روز جمعه از تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر ممنوعیت به اسارت گرفتن گروهی از پستانداران دریایی از جمله دلفین‌ برای نمایش آنها در آکواریوم‌ها استقبال کردند.

انتشار تصاویری از یکصد پستاندار دریایی در مرکزی واقع در شرق روسیه در سال ۲۰۱۹ موجی از اعتراض‌ طرفداران حقوق حیوانات در سراسر جهان را به دنبال داشت. این جانوران دریایی به دنبال کارزار مدافعان حقوق حیونات از اسارت آزاد شدند.

سازمان غیردولتی صلح سبز از ولادیمیر پوتین خواسته بود تا خلاء حقوقی موجود را که زمینه‌ساز به اسارت گرفتن حیوانات دریایی شده بود برطرف کند. اغلب پستانداران دریایی به اسارت گرفته شده در روسیه در نهایت برای نمایش در آکواریوم‌های چین به این کشور منتقل می‌شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه در جریان دیدار مجازی با اعضای شورای حقوق بشر وابسته به نهاد ریاست جمهوری این کشور گفت که با ممنوعیت به اسارت گرفتن حیوانات برای استفاده تفریحی از آنها موافق است.

مدیر شاخه سازمان غیردولتی صلح سبز در روسیه در واکنش به این تصمیم رئیس‌جمهوری روسیه اظهار داشت که رویکردها در قبال «کودکان، سالمندان و حیوانات» گویای بسیاری از مسائل درباره جوامع است.