Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روسیه طبق دستور پوتین به اسارت گرفتن دلفین‌ها را برای نمایش و تفریح ممنوع می‌کند

به اسارت گرفتن پستانداران دریایی در روسیه
به اسارت گرفتن پستانداران دریایی در روسیه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر شاخه سازمان غیردولتی صلح سبز در روسیه می‌گوید رویکردها در قبال «کودکان، سالمندان و حیوانات» گویای بسیاری از مسائل درباره جوامع است.

آگهی

مدافعان حقوق حیوانات در روسیه روز جمعه از تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر ممنوعیت به اسارت گرفتن گروهی از پستانداران دریایی از جمله دلفین‌ برای نمایش آنها در آکواریوم‌ها استقبال کردند.

انتشار تصاویری از یکصد پستاندار دریایی در مرکزی واقع در شرق روسیه در سال ۲۰۱۹ موجی از اعتراض‌ طرفداران حقوق حیوانات در سراسر جهان را به دنبال داشت. این جانوران دریایی به دنبال کارزار مدافعان حقوق حیونات از اسارت آزاد شدند.

سازمان غیردولتی صلح سبز از ولادیمیر پوتین خواسته بود تا خلاء حقوقی موجود را که زمینه‌ساز به اسارت گرفتن حیوانات دریایی شده بود برطرف کند. اغلب پستانداران دریایی به اسارت گرفته شده در روسیه در نهایت برای نمایش در آکواریوم‌های چین به این کشور منتقل می‌شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه در جریان دیدار مجازی با اعضای شورای حقوق بشر وابسته به نهاد ریاست جمهوری این کشور گفت که با ممنوعیت به اسارت گرفتن حیوانات برای استفاده تفریحی از آنها موافق است.

مدیر شاخه سازمان غیردولتی صلح سبز در روسیه در واکنش به این تصمیم رئیس‌جمهوری روسیه اظهار داشت که رویکردها در قبال «کودکان، سالمندان و حیوانات» گویای بسیاری از مسائل درباره جوامع است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات از سرنوشت «پدر ژپتو»؛ صیاد آمریکایی تا «داخل دهان نهنگ» رفت و زنده برگشت

روسیه به آزادی ۱۰۰ نهنگ در بَند رضایت داد

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد