Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توصیه پاپ به آرایشگران: از رواج شایعات در طول کار بپرهیزید

 توصیه پاپ به آرایشگران: از رواج شایعات در طول کار بپرهیزید
توصیه پاپ به آرایشگران: از رواج شایعات در طول کار بپرهیزید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس همچنین خوستار آن شد که شاغلان حرفه آرایشگری شیوه رفتاری برآمده از سنت مسیحیت را در پیش گیرند و در هم کلام شدن با مشتریان از واژگانی توام با مهر و امید بخشی استفاده کنند. به گفته پاپ بسیار مهم است که آرایشگران در طول کار از فراهم شدن بستر ترویج شایعات پرهیز کنند.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان از افرادی که به حرفه آرایشگری و خدمات زیبایی اشتغال دارند خواست در طول کار از پراختن و دامن زدن به شایعات اجتناب کنند.

رهبر کاتولیک های جهان که روز دوشنبه در واتیکان میزبان جمعی از نمایندگان صنوف آرایشگری و خدمات زیبایی بود ضمن دعوت شاغلان این حرفه به دوری جستن از ترویج شایعات تاکید کرد از آنها خواست که با مشتریان خود با مهر و عطوفت برخورد کنند.

پاپ فرانسیس همچنین خوستار آن شد که شاغلان حرفه آرایشگری شیوه رفتاری برآمده از سنت مسیحیت را در پیش گیرند و در هم کلام شدن با مشتریان از واژگانی توام با مهر و امید بخشی استفاده کنند. به گفته پاپ بسیار مهم است که آرایشگران در طول کار از فراهم شدن بستر ترویج شایعات پرهیز کنند زیرا این نوع رفتار کلامی در محافل حرفه یاد شده بسیار رایج است.

پاپ در ادامه از آرایشگران و ارائه دهندگان خدمات زیبایی که به نمایندگی از اعضای کمیته «سنت مارتین دو پورس» با وی دیدار می کردند خواست در کار خود از مارتین دو پورس، قدیس مسیحی اهل پرو الگو و تاثیر بگیرند.

مارتین دو پورس که از وی به عنوان «مارتین خیریه» نیز نام برده می شود از یک وصلت نامشروع میان یک نجیب زاده اسپانیایی و یک برده سیاه اهل پرو متولد شد. او در جوانی با پیوستن به فرقه دومینیکن ها و به دلیل ساده زیستی و انجام امور خیریه به شهرت رسید.

مارتین دو پورس پیش از پیوستن به فرقه دومینیکن ها به حرفه پیرایشگری اشتغال داشت، حرفه ای که در آنزمان تا سطح مداوای زخم و حتی انجام جراحی های کوچک نیز گسترش پیدا کرده بود.

او به دلیل تبحر در کار و نیز رفتار مهربانانه با مشتریان به شهرت دست یافته بود. مارتین دو پورس پس از پیوستن به جمع دومینیکن ها به رتبه قدیسی دست یافت و بر اساس آنچه از وی نقل شده معجزاتی نیز از وی سر زده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ پای زندانیان را شست و بوسید

پاپ فرانسیس از آتش‌نشانان نوتردام قدردانی کرد

پاپ: کلیسا باید پیشینه سوءاستفاده از زنان و سلطه‌گری مردان را بپذیرد