سفیر واتیکان در فرانسه به اتهام آزار جنسی بازجویی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سفیر واتیکان در فرانسه به اتهام آزار جنسی بازجویی شد
کپی رایت  عکس از آرشیو خبرگزاری فرانسه

اسقف لوئیجی ونتورا سفیر واتیکان در فرانسه، که متهم به آزار جنسی است، با درخواست خودش و پیش از لغو مصونیت دیپلماتیک‌ برای بازجویی نزد پلیس فرانسه رفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع قضایی و نزدیک به پرونده، این اسقف ۷۴ ساله متهم به آزار جنسی، بنا به درخواست خودش روز سوم آوریل توسط پلیس قضایی بازجویی شده است. پلیس فرانسه ماه مارس خواستار لغو مصونیت دیپلماتیک این فرد شده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

لوئیجی ونتورا از سال ۲۰۰۹ سفیر واتیکان در فرانسه است. وی در ۱۷ ژانویه همزمان با مراسم شهرداری پاریس برای سفرای خارجی و مذهبی متهم به آزار یک کارمند شهرداری شد. این مرد حدودا ۳۰ ساله اعلام کرد که مقابل چشمان چندین نفر، اسقف ونتورا چندین بار به باسن وی دست زده است.

پس از مطرح شدن این موضوع در رسانه‌ها، دو نفر دیگر هم شکایت مشابهی را علیه نماینده واتیکان در فرانسه به جریان انداختند.

این موضوع در حالی مطرح شده است که ماه پیش نیز فیلیپ بربرن عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک فرانسه به اتهام سکوت در برابر اذیت و آزار جنسی کودکان توسط یکی از کشیش‌های زیردستش به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

اولین جلسه دادگاه بربرن ماه ژانویه آغاز شد. فیلیپ بربرن، عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک در فرانسه و نماینده مستقیم پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در این کشور است.

بیشتر بخوانید:

عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک فرانسه به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد