Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بیش از ۳۶۰۰ مورد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان

بیش از ۳۶۰۰ مورد آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس با ابراز تاسف و عذرخواهی از قربانیان آزار جنسی کلیسا، عهد کرده است تا عدالت برای قربانیان برقرار شود. با این حال، اقدامی از جانب وی صورت نپذیرفته و به همین خاطر آماج انتقادات قرار گرفته است.

آگهی

رسانه‌های آلمان از انتشار گزارشی خبر می‌دهند که نشان می‌دهد دست‌کم ۱،۶۷۰ کشیش کلیسای کاتولیک این کشور در فاصله سال‌های ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۴ میلادی کودکان را مورد آزار جنسی قرار داده‌اند.

این گزارش که به درخواست «کنفرانس اسقف‌های آلمان» توسط دانشگاه‌های گیسن، هایدلبرگ و منهایم تهیه شده است ۳،۶۷۷ پرونده آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان را مورد بررسی قرار داده است. 

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که در سال‌های اخیر کلیسای کاتولیک به علت لاپوشانی موارد آزارجنسی و سوءاستفاده از قدرت در ساختار کلیسا مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

پاپ فرانسیس با ابراز تاسف و عذرخواهی از قربانیان آزار جنسی کلیسا، وعده داده است تا عدالت برای قربانیان برقرار شود. با این حال، اقدامی از جانب وی صورت نپذیرفته و به همین خاطر آماج انتقادات قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

بر طبق این گزارش بیشتر قربانیان آزار جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان پسران ۱۳ ساله و جوان‌تر هستند و از هر ۶ مورد پرونده آزار جنسی، یک مورد آن تجاوز است. در سه چهارم موارد نیز، کشیش‌ها با قربانیان از طریق کلیسا در ارتباط بوده‌اند.

محققان گزارش هشدار می‌دهند که ابعاد آزارهای جنسی ممکن است بیش از این هم باشد، چرا که برخی مستندات «دستکاری یا نابود» شده‌اند.

سیاستمداران آلمان از کلیسای کاتولیک می‌خواهند تا رویه بررسی پرونده‌های آزارجنسی شفاف باشد و در برخی از موارد نیز خواستار پیگیری از طریق مجراهای قانونی هستند.

بر طبق گزارش «کنفرانس اسقف‌های آلمان» در مواردی کشیش‌هایی با سوءسابقه به مناطق جدیدی منتقل می‌شدند بدون آن که به مردم آن مناطق درباره سابقه آزارهای جنسی از طرف این افراد هشدار داده شود. علاوه بر این، کلیسا تنها یک سوم از کشیش‌های متهم را مورد تعقیب قرار داده‌ و در نهایت مجازات این دسته از افراد اغلب ناچیز یا هیچ بوده است.

مولفان این تحقیق هشدار می‌دهند که آزار جنسی پدیده‌ای مربوط به گذشته نیست و هم‌چنان در کلیسای کاتولیک روی می دهد و برای جلوگیری از بروز موارد بیشتر باید مجموعه‌ای از «اقدامات بلند-مدت و هماهنگ» را در پیش گرفت.

کلیسای کاتولیک آلمان قرار است ۲۵ سپتامبر نتایج این تحقیق را در جریان یک کنفرانس رسمی در اختیار افکار عمومی قرار دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفیر واتیکان در فرانسه به اتهام آزار جنسی بازجویی شد

۳۸۲ کودک در سه دهۀ گذشته قربانی آزار جنسی کلیسای لهستان شده‌اند

آمار تازه یونیسف همزمان با اولین روز جهانی بازی: میلیون‌ها کودک خردسال با خشونت والدین تربیت می‌شوند