Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا بازسازی ۵ ساله کلیسای نوتردام امکان‌پذیر است؟

آیا بازسازی ۵ ساله کلیسای نوتردام امکان‌پذیر است؟
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران فرانسه که به ریاست امانوئل ماکرون برگزار شد به طور کامل به موضوع بازسازی کلیسای نوتردام اختصاص داشت.

آگهی

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه پس از جلسه هیات وزیران از برگزاری رقابتی بین معماران بین المللی برای بازسای کلیسای نوتردام پاریس سخن گفت.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه شب در پیامی خطاب به مردم کشورش اعلام کرده بود کلیسای نوتردام را می توان تا پنج سال دیگر تعمیر کرد.

جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران فرانسه که به ریاست امانوئل ماکرون برگزار شد به طور کامل به موضوع بازسازی کلیسای نوتردام اختصاص داشت.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

عکس از رویترز

طرح دولت فرانسه برای بازسازی مشهورترین کلیسای پایتخت این کشور در عرض پنج سال بحث های زیادی را بین کارشناسان پدید آورده است.

دولت ادوارد فیلیپ قصد دارد لایحه ای را برای تعمیر کلیسای نوتردام به پارلمان این کشور ارائه کند.

اکثر کارشناسان بر این باورند که موفقیت بازسازی نوتردام طی پنج سال به انتخاب نوع موادی بستگی دارد که برای تعمیر آن به کار خواهد رفت.

ژان میشل ویلموت، معمار فرانسوی در این باره می گوید: «با توجه به نظر رئیس جمهوری باید حتما از مواد ترکیبی در بازسازی استفاده شود.»

وی معتقد است که بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام طی پنج سال تنها در صورت انتخاب «گزینه درست در زمینه فناوری» ممکن خواهد بود.

فردریک لتوفه، دیگر کارشناس معماری و مرمت بناها در فرانسه اما معتقد است که بازه زمانی معقول برای بازسازی نوتردام «۱۰ تا ۱۵ سال» است.

او می گوید: «قبل از بازسازی باید امنیت بنا تضمین شود و این موضوع، کار زیادی می طلبد.»

پیرلوئیجی پریکولو، معماری است که در بازسازی کلیسای جامع شهر نانت نقش داشته است. او معتقد است که تنها تامین امنیت بنای کلیسای نوتردام «بین دو تا پنج سال» زمان خواهد برد.

به نظر می رسد که بازسازی کلیسای نوتردام مانند شکل اولیه خود از بازسازی آن به شکلی همخوان با معماری مدرن زمان برتر خواهد بود.

این در حالیست که فناوری مدرن امکان بازسازی کلیسای نوتردام مانند شکل اولیه خود را می دهد.

از سوی دیگر عده ای از منتقدان رئیس جمهوری فرانسه بر این باور هستند که دولت قصد دارد تا با اتمام بازسازی کلیسای نوتردام تا سال ۲۰۲۴ امکان بازدید گردشگران از این بنا را در جریان بازی های المپیک سال ۲۰۲۴ فراهم کند.

کلیسای نوتردام یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری پایتخت فرانسه محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض بی‌خانمان‌های پاریس علیه کمک‌ میلیاردی به بازسازی نوتردام

مجسمه‌های نوتردام؛ شیطانی، غیراخلاقی یا محافظ خیر در برابر شر؟

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است