Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حساب کاربری قاسم سلیمانی و فرماندهان سپاه در اینستاگرام مسدود شد

حساب کاربری قاسم سلیمانی و فرماندهان سپاه در اینستاگرام مسدود شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اینستاگرام پس از درج رسمی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا در روزنامه دولت فدرال آمریکا، حساب کاربری قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس را مسدود کرد

آگهی

اینستاگرام پس از درج رسمی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا در روزنامه دولت فدرال آمریکا، حساب کاربری قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس را مسدود کرد. این شبکه اجتماعی در ادامه در حال بستن حساب کاربری دیگر سرداران و فرماندهان این نهاد نظامی است.

تاکنون علاوه بر حساب کاربری قاسم سلیمانی، حساب کاربری محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه، محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، محسن رضایی فرمانده سابق سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ، محمد باقر قالیباف فرمانده سابق سپاه و شهردار اسبق تهران، موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز مسدود شده است.

همچنین حساب علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه، حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، عزت ضرغامی رئیس اسبق صداوسیما نیز از دیگر حساب‌های بسته شده است. تعداد حساب‌های مسدود شده رو به افزایش است و حتی حساب کاربری فرمانده‌هان سابق سپاه را هم شامل می شود.

صفحه مسدود شده قاسم سلیمانی در اینستاگرام

علاوه بر این، حساب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اینستاگرام هم در ادامه این موج مسدود شد.

در نخستین واکنش‌ها به این موضوع موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح که صفحه او نیز در اینستاگرام مسدود شده است، به خبرگزاری فارس گفت: «معلوم شد که اینستاگرام و تلگرام در خدمت صهیونیسم است.» وی درباره صفحه منتسب به خود افزود: «در این صفحه هیچ مطلبی در ارتباط با خشونت مطرح نشده بود.»

پیش از این بارها صفحه اینستاگرام قاسم سلیمانی توسط اینستاگرام بسته شده بود.

هفته پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که سپاه پاسداران را به عنوان یک گروه تروریستی می‌شناسد. در پی این تصمیم وزیر خارجه ایالات متحده در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز، در پاسخ به این پرسش که «آیا در چشم انداز سیاست آمریکا قاسم سلیمانی نیز مانند ابوبکر بغدادی [رهبر داعش] اکنون یک تروریست محسوب می شود؟» گفت: «بله او یک تروریست است.»

از سوی دیگر برخی تندروها در ایران خواهان فیلتر شدن اینستاگرام در پی این اقدام شدند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حسین سلامی فرمانده جدید سپاه پاسداران شد

اینستاگرام حساب کاربری ابراهیم رئيسی را نیز مسدود کرد

افشاگری رئیس دفتر حسن روحانی درباره هواپیمای ساقط‌شده اوکراینی؛ واعظی: ما فایل صوتی داریم