Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بی‌خبری از سرنوشت سه کارمند صلیب سرخ در سوریه با وجود پایان کار داعش

بی‌خبری از سرنوشت سه کارمند صلیب سرخ در سوریه با وجود پایان کار داعش
Copyright ICRC/Handout via REUTERS
Copyright ICRC/Handout via REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ربایندگان لوئیزا اکافی پرستاری از نیوزیلند، علاء رجب رانندۀ او و نبیل بقدونس، شبه‌نظامیان داعش بوده‌اند.

آگهی

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) روز یکشنبه اعلام کرد که به دنبال دریافت اطلاعات دربارۀ محل نگهداری سه کارمندی است که بیش از ۵ سال پیش در سوریه ربوده شده‌اند.

بنا بر آخرین اطلاعات، ربایندگان لوئیزا اکافی پرستاری از نیوزیلند، علاء رجب رانندۀ او و نبیل بقدونس، شبه‌نظامیان داعش بوده‌اند.

درخواست صلیب سرخ در حالی مطرح می‌شود که نیروهای دموکراتیک سوریه تحت حمایت ایالات متحده آمریکا، ماه گذشته توانستند آخرین سرزمین‌های تحت اشغال داعش را آزاد کنند.

صلیب سرخ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از هر کسی که اطلاعاتی دربارۀ این افراد دارد، تقاضای کمک می‌کنیم و اگر همکاران ما همچنان در بند هستند، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها هستیم. بر اساس آخرین اطلاعات معتبر ما مربوط به اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی، لوئیزا زنده است. صلیب سرخ تا کنون نتوانسته هیچ اطلاعاتی دربارۀ علاء و نبیل به دست آورد و سرنوشت آنها در ابهام است.»

خانم اکافی آخرین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی در منطقۀ مرزی البوکمال سوریه در نزدیکی رود فرات دیده شده است و گفته می‌شود حتی در زمان اسارت در دست داعش نیز به کار پرستاری مشغول بوده است.

این سه نفر به همراه کاروان صلیب سرخ رهسپار شمال‌غرب سوریه بودند تا تجهیزات و کمکهای دارویی را به مراکز پزشکی ادلب برسانند که در ۱۳ اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی مردانی مسلح کاروان آنها را در میانۀ راه متوقف می‌کنند. علاوه بر این سه، چهار تن دیگر نیز ربوده شده و یک روز پس از آن آزاد می‌شوند.

دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) در دسامبر ۲۰۱۲، یعنی حدود یک سال و نیم پس از آغاز اعتراض‌ها در سوریه اعلام موجودیت کرد. 

لوئیزا اکافی، پرستار ۶۲ ساله در سال ۱۹۸۸ میلادی به صلیب سرخ پیوست و پیش از این به همراه صلیب سرخ در افغانستان، بوسنی، عراق، سومالی و سریلانکا کار کرده بود.

صلیب سرخ در بیانیۀ خود آورده است: «در پی سقوط آخرین قلمرو در کنترل داعش، از این در هراسیم که خطر بیشتری لوئیزا را تهدید کند.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عزم دمشق برای بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه

ساختار سازمانی و سرویس مخفی داعش؛ کتاب جدید گابریل دل گرانده

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است