حمله شبانه اسرائیل به «مرکز موشکی ایران» در سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله شبانه اسرائیل به «مرکز موشکی ایران» در سوریه
کپی رایت  عکس از رویترز

در حالی که خبرگزاری رسمی سوریه از زخمی شدن ۳ نفر در جریان حمله شبانه اسرائیل به اهدافی در استان حماه خبر داده، دیده‌بان حقوق بشر سوریه کشته شدن چندین نظامی ایرانی و زخمی شدن ۱۷ نظامی سوری را تایید کرده است.

مطابق اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه، حمله نیمه شب جمعه ارتش اسرائیل با هدف انهدام چندین پایگاه نظامی واقع در اطراف شهر مصیاف واقع در استان حماه صورت گرفته است.

این نهاد روز شنبه تائید کرد که این منطقه از جمله مناطقی است که نظامیان ایرانی حضوری فعال در آن دارند و یکی از مراکز توسعه موشکی ایران نیز در این منطقه واقع شده ولی هنوز شمار کشته شدگان ایران این حمله مشخص نشده است. 

بنا بر اعلام رسمی سوریه این حملات هوایی اسرائیل ساعت ۲:۳۰ بامداد شنبه انجام شده و افزون بر این که چند نظامی سوری را زخمی کرده موجب تخریب چندین ساختمان شده است.

از سال ۲۰۱۱ میلادی و همزمان با آغاز جنگ در سوریه، اسرائیل بارها مواضع ارتش سوریه، پایگاه‌های ایران و حزب الله در خاک سوریه را هدف قرار داده است. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بارها اعلام کرده این کشورش اجازه نخواهد داد که ایران، دشمن بزرگ اسرائیل، به بهانه جنگ داخلی سوریه این کشور را بدل به پایگاهی نظامی علیه اسرائیل کند.

بیشتر بخوانید:استقبال بحرین و اسرائیل از قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید