تخلیه صدها پناهجو در فرانسه در پی درگیری اتباع افغان و سودانی

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است

در پی درگیری و ضد و خورد شدید در دو نقطه تجمع پناهجویان در پاریس، پلیس حدود ۳۰۰ پناهجوی ساکن در این دو مکان را اخراج کرد.

بامداد جمعه ۲۳ فروردین، نیروهای پلیس فرانسه بدون اطلاع قبلی و در سکوت به دو نقطه تجمع پناهجویان در «پورت دپلاشاپل» و «پورت دوبرویلیه» واقع در شمال پایتخت وارد شده و آنها را به محل‌های اسکان پناهجویان منتقل کردند.

شامگاه شنبه و یکشنبه گذشته پلیس گزارش‌هایی از درگیری و نزاع شدید شبانه میان پناهجویان افغان، سودانی و اریتره‌ای در شمال پاریس دریافت کرده بود. در این درگیری‌ها چندین نفر زخمی شده و ۱۷ نفر بازداشت شدند.

بنا به گفته مقام‌های پلیس محلی، در روز جمعه ۲۶۹ پناهجوی بی‌خانمان به مکانی «امن» برای اسکان منتقل شده‌اند و به این ترتیب شمار کلی پناهجویان منتقل شده در این دو مکان ظرف تنها دو روز به ۷۸۵ تن رسیده است. پلیس در نخستین ساعات بامداد پنج‌شنبه نیز صدها تن دیگر از این افراد را مجبور به تخلیه محل کرده بود.

مکان‌های تجمع پناهجویان در شمال پاریس هر چند وقت یک بار به دست پلیس تخلیه می‌شوند. خبرگزاری فرانسه می‌نویسد روز جمعه پس از تخلیه این مکان، هیچ پناهجویی در آنجا باقی نمانده و کارگران شهرداری محل را جارو می‌کردند.

در هفته‌های اخیر شهرداری پاریس و دولت فرانسه بر سر مدیریت وضعیت پناهجویان بی‌سرپناه در پایتخت اختلاف پیدا کرده‌اند.

خبرنامه یورونیوز را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید