سپاه پاسداران: به آمریکا درس‌های فراموش نشدنی خواهیم داد

سپاه پاسداران: به آمریکا درس‌های فراموش نشدنی خواهیم داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان سپاه پاسداران از پشتیبانی دیگر قوا و سازمان‌های دولتی ایران از این نهاد تشکر کرده و آن را دلیلی بر بی‌اعتباری اقدام اخیر دولت ایالات متحده بر شمرده اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای رسما به اقدام دولت آمریکا در راستای تحریم این نهاد نظامی ایران واکنش نشان داد.

آگهی

نویسندگان این بیانیه اقدام اخیر دولت ایالات متحده بر ضد این سازمان را «غیرقانونی و نامتعارف» خوانده‌اند و آن را نشانگر «کینه‌ورزی» عمیق و خشم مسئولان دولت آمریکا نسبت به این نهاد بر‌شمرده‌اند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این بیانیه همچنین اقدام اخیر دولت دونالد ترامپ را «تصمیمی سیاه در ادامه شکست‌های کاخ سفید در منطقه» بر شمرده و عنوان می‌کند که چنین کاری باعث می‌شود این نهاد نظامی توانمندی‌های «دفاعی و تهاجمی» خود را با سرعت بیشتر تقویت کند.

مسئولان سپاه پاسداران همچنین از پشتیبانی دیگر قوا و سازمان‌های دولتی ایران از این نهاد تشکر کرده و آن را دلیلی بر بی‌اعتباری اقدام اخیر دولت ایالات متحده بر شمرده است.

این بیانیه در پایان تصریح می‌کند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع «غیر محافظه‌کارانه» از انقلاب ایران تعلل نخواهد کرد و با «مقابله به مثل مقتدرانه» روی آورده، و به آمریکایی‌ها «در صورت اقتضا، درس‌های فراموش‌نشدنی، پشیمان‌کننده و عبرت‌آموز» خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصوبه مجلس ایران: دولت و نیروهای مسلح موظف به اقدام متقابل در برابر آمریکا شدند

روحانی: نیروهای مسلح ایران علیه کشورهای منطقه اقدام نمی‌کنند

آمریکا: درخواست امیرعبداللهیان برای سفر به واشنگتن را رد کردیم