Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایش لباس سه‌بعدی پرواز ۵ موتوره

نمایش لباس سه‌بعدی پرواز ۵ موتوره
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک شرکت بریتانیایی لباسی طراحی کرده که با به کار بردن ۵ موتور کوچک و بزرگ در آن فرد قادر به پرواز است. نسخه آزمایشی این لباس سه بعدی روز چهارشنبه ۳ آوریل در موزه صنایع دریا، هوا-فضای نیویورک به نمایش درآمد.

آگهی

یک پوشش سه‌بعدی پرواز برای نخستین بار روز چهارشنبه سوم آوریل در موزه صنایع دریا و هوا-فضای نیویورک به نمایش عموم درآمد. یک شرکت بریتانیایی این پوشش ویژه پرواز تک نفره را طراحی کرده است. این لباس با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است. این نوآوری در موزه صنایع دریا، هوا-فضای آمریکا به نماش درآمد.

اجلاس «طراحی آینده» این روزها در نیویورک دایر است و شرکت بریتانیایی گرویتی نیز در این اجلاس حاضر شده است. نمایش محصولات حوزه نورآوری و طراحی بریتانیا در این اجلاس توسط دولت بریتانیا حمایت می‌شود.

این لباس پروازی در واقع به فردی که آن را بر تن دارد امکان می‌دهد تا توسط موتورهای تعبیه شده روی لباس فرد را به آسمان هدایت کند.

پوشش جدید طراحی شده دارای ۵ موتور توربوجت است. دو موتور کوچکتر هرکدام جدگانه روی بازوها تعبیه شده و یک موتور بزرگتر در پشت فرد قرار گرفته است.

ایده ریچارد برونینگ در ۲۰۱۷

ایده نخستین طراحی چنین لباسی سال ۲۰۱۷ توسط ریچارد برونینگ کلید خورد. برونینگ در حال حاضر رکورد جهانی گینس را برای سریعترین پرواز با پوشش سه‌بعدی طراحی شده از آن خود کرده است. او با لباس پروازی که با موتور جت طراحی شده با سرعت ۵۱.۵ کیلومتر در ساعت پرواز کرد و نامش را در رکورد گینس به ثبت رساند.

او دلش می‌خواست آرزوی پرواز انسان را محقق کرد. این مساله برای او صرفا در حد آرزو باقی نماند و ایده‌اش را با طراحی هایش محقق کرد.

«نخستین نسخه آزمایشی پرواز در ملا‌‌ عام»

اما خلبان پرواز اخیر با این پوشش سه‌بعدی سام راجرز، مسوول طراحی شرکت بریتانیایی گِرویتی بود. او درباره پرواز اخیرش که در موزه هوا فضای نیویورک انجام شد به رویترز گفت: «پرواز خیلی خوب پیش رفت، ابتدا باید پایاسازی انجام می‌شد و حسی از ابتدای شروع یک پرواز. ما تنظیم دما را برای روز هماهنگ کرده بودیم و بعد آن را ثابت نگه داشتیم.»

به گفته راجرز پرواز روز چهارشنبه نخستین نسخه آزمایشی پرواز در ملا عام با پوشش جت سه‌بعدی جدید طراحی شده بود. این لباس سراسر از جنس نایلون و آلومینیوم طراحی شده است.

راجرز همچنین به رویترز گفت: «سوخت موتورها می‌تواند از منابع مختلف تامین شود اما در پرواز روز چهارشنبه از دیزل استفاده کردیم.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمند ایرانی در فرانسه ریزغربالگر آزمایشگاهی جدید اختراع کرد

اختراعات فراموش شده در «موزه شکست» سوئد

تصاویری از تشریفات پادشاهی و کالسکه سلطنتی در لندن؛ چارلز سوم پارلمان جدید بریتانیا را افتتاح کرد