قتل جمال‌خاشقجی؛ مقامات سعودی تلفن مدیر عامل آمازون را هک کرده‌اند

 قتل جمال خاشقجی؛ مقامات سعودی تلفن مدیر عامل آمازون را هک کرده اند
قتل جمال خاشقجی؛ مقامات سعودی تلفن مدیر عامل آمازون را هک کرده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه واشنگتن پست که تحت مالکیت جف بزوس قرار دارد و جمال خاشقجی نیز به عنوان ستون نویس با آن همکاری مستمری داشت از نخستین منابع خبری بود که نسبت به ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد سعودی هشدار داده و سپس با پوشش گسترده این ماجرا عناصر بلند پایه حکومت عربستان سعودی را مسئول اصلی قتل وی معرفی کرده بود

آگهی

مقامات حکومت ریاض برای دستیابی به اطلاعات شخصی جف بزوس، مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی، آمازون تلفن همراه وی را هک کرده بودند.

این اطلاع محرمانه را گاوین دی‌بکر، کارگاه خصوصی به خدمت گرفته شده توسط مدیر عامل آمازون در گفتگو با وب‌سایت خبری «دیلی بیست» فاش کرده است.

گاوین دی‌بکر پیشتر از سوی مدیر عامل شرکت آمازون برای تحقیق در باره چگونگی لو رفتن و انتشار محتوای پیام های خصوصی اش توسط نشریه «نشنال اینکوایرر» استخدام شده بود.

این کارآگاه آمریکایی که در زمینه امنیتی با دستگاه های دولتی و شرکت های بزرگ همکاری دارد در این خصوص به دیلی بیست گفته است: «محققان ما بسیار از کارشناسان با اطمینان قوی به این نتیجه رسیده اند که مقامات سعودی تلفن جف بزوس را هک کرده و به اطلاعات خصوصی وی دسترسی پیدا کرده اند.»

گاوین دی‌بکر این دستبرد اطلاعاتی را به ماجرای قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت ریاض گره می زند و برای توجیه این مسئله به پوشش گسترده جزئیات قتل روزنامه نگار سعودی توسط نشریه آمریکایی واشنگتن پست اشاره می کند.

روزنامه واشنگتن پست که تحت مالکیت جف بزوس قرار دارد و جمال خاشقجی نیز به عنوان ستون نویس با آن همکاری مستمری داشت از نخستین منابع خبری بود که نسبت به ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد سعودی هشدار داده و سپس با پوشش گسترده این ماجرا عناصر بلند پایه حکومت عربستان سعودی را مسئول اصلی قتل وی معرفی کرده بود.

گاوین دی‌بکر در ادامه افشاگری های خود تاکید کرده است که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی پیشتر از روزنامه واشنگتن پست به عنوان یک «دشمن بزرگ» یاد کرده بود.

این محقق و کارگاه آمریکایی بدون اشاره به اینکه چه فردی در درون حکومت عربستان دستور اصلی هک اطلاعاتی تلفن مدیر عامل آمازون و مالک روزنامه واشنگتن را صادر کرده، یادآور شده است که نتایج تحقیقات انجام شده را در اختیار مقامات دولت فدرال قرار داده است.

گفتنی است سنای آمریکا پیش از این محمد بن سلمان را به عنوان «مسئول» اصلی قتل جما خاشقجی معرفی کرده است.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد