Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجارستان؛ اوربان مبارزات رسانه‌ای خود علیه اتحادیه اروپا را از سر می‌گیرد

مجارستان؛ اوربان مبارزات رسانه‌ای خود علیه اتحادیه اروپا را از سر می‌گیرد
Copyright REUTERS/Lisi Niesner
Copyright REUTERS/Lisi Niesner
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفته گذشته نمایندگان احزاب راست‌ میانه اروپا، حضور حزب حاکم مجارستان را در خانواده این احزاب در پارلمان اروپا به حال تعلیق در آوردند.

آگهی

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، مبارزات رسانه‌ای خود علیه اعضای اتحادیه اروپا را درحالی آغاز می‌کند که «فیدز»، حزب متبوع وی، تبلیغات برای انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا را که ۵ خرداد ۱۳۹۸ (۲۶ ماه مه ۲۰۱۹ ) از سر گرفته است.

هفته گذشته نمایندگان احزاب راست‌ میانه اروپا، حضور حزب حاکم مجارستان را در خانواده این احزاب در پارلمان اروپا به حال تعلیق در آوردند.

این تصمیم در پی درخواست‌های گسترده ازآقای اوربان برای رعایت اصول دموکراتیک و رعایت حاکمیت قانون در این کشور گرفته شده است. اقدامات رسانه‌ای علیه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و مهاجرستیزی دولت حاکم از دیگر عوامل موثر بر این تصمیم‌گیری بودند.

برخی از مردم مجارستان نیز به رفتارهای دولت معترض هستند و در روز ملی مجارستان (۲۴ اسفند/۱۵ مارس) نیز علیه نخست وزیر این کشور دست به تظاهرات زدند.

بیشتر بخوانید:

در پی این اقدام کمیسیون اروپا، آقای اوربان حملات رسانه‌ای خود را متوقف و از «حزب مردم اروپا» عذرخواهی کرده است، اما این احتمال وجود دارد که حملاتش را از سر بگیرد.

وی در مصاحبه رادیویی امروز خود چنین گفت: «مردم در بروکسل کمی از ما عصبانی هستند؛ زیرا که در آغاز انتخابات مجلس پارلمان اروپا، ما اطلاعاتی را مطرح کردیم که آنها قصد داشتند بیان کنند.»

وی در ادامه گفت: «اکنون کار ما این است که به طور مداوم مردم را درباره آنچه در بروکسل به وقوع می‌پیوندد، مطلع کنیم. ما نباید به عقب برگردیم، ما نباید از حریف بترسیم چراکه آنها قصد دارند با استفاده از خشم مردم [که از صحبت‌های آنان تاثیر منفی گرفته‌اند] به ما حمله کنند.»

REUTERS/Lisi Niesner
هزاران نفر از مخالفان ویکتور اوربان در روز ملی مجارستان در خیابان‌های بوداپست دست به تظاهرات زدندREUTERS/Lisi Niesner

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

سخنگوی دولت درباره اینکه آیا بوداپست قصد دارد کارزار خود علیه نهادهای اتحادیه اروپا از سر گیرد گفت: «نخست وزیر از جانب خود سخن گفته است [نه از طرف دولت].»

ویکتور اوربان همچنین انتقاداتی را درباره فرانس تیمرمانس، معاون کمیسیون اروپا مطرح کرده بود. آقای تیمرمانس پیش‌تر نخست وزیر مجارستان را فرد «متوهمی» نامیده بود که تنها از طریق «دشمن تراشی» برای خود کسب اعتبار و مشروعیت می‌کند.

رابطه بین کمیسیون اروپا و دولت اوربان، از تابستان سال ۲۰۱۵ و با شروع بحران مهاجرت به تاریکی گراییده است و اختلاف میان آنها دامنه‌دار شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوربان: تمدن اروپای غربی مسلمان-مسیحی خواهد شد

راست افراطی و مهاجرستیزی در مجارستان

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد