انفجار در کارخانه مواد شیمیایی چین؛ بیش از ۴۰ کشته و ۶۰۰ زخمی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انفجار در کارخانه مواد شیمیایی چین؛ بیش از ۴۰ کشته و ۶۰۰ زخمی
کپی رایت  رویترز

شمار قربانیان حادثه انفجار در یک کارخانه مواد شیمیایی در شرق چین به بیش از ۴۰ نفر افزایش یافت. خبرگزاری ها صبح پنجشنبه از وقوع انفجاری قوی در یک کارخانه تولید مواد شیمایی در شرق چین خبر داده بودند.

آخرین گزارش ها حاکی است که دست کم۴۷ نفر در این حادثه کشته و بیش از ۶۰۰ فرد دیگر نیز به شدت مجروح شده اند.

منابع محلی در چین ضمن تایید این خبر اعلام کردند که این آخرین مورد از حوادثی است که طی سالهای اخیر در بخش صنعت این کشور روی داده و خشم افکار عمومی را به همراه داشته است.

به گزارش رسانه ها علت اصلی حادثه هنوز در دست بررسی است. چاینا دیلی در گزارشی آورده است شرکتی که بخشی از تاسیسات آن روز پنجشنبه بر اثر انفجار قوی دچار حادثه شد مسئولیت تولید بیش از ۳۰ نمونه از ترکیبات ارگانیک شیمیایی با قابلیت بالای مشتعل شدن را بر عهده دارد و پیش از این به دلیل رعایت نکردن موارد ایمنی کاری به پرداخت جریمه محکوم شده بود.

از سوی دیگر به گفته منابع محلی مجروحان حادثه که بیش از سی تن از آنها به شدت مصدم شده اند برای درمان فوری به شانزده بیمارستان مختلف فرستاده شده اند.

بر اساس گزارش های منتشر شده این انفجار در مجتمع صنایع شیمایی یانچنگ، شهری در استان جیانگسو روی داده است.

ویدیوهایی که کاربران شبکه های اجتماعی و رسانه های محلی در چین از این حادثه منتشر کرده اند، ستونی بسیار بلند و چند متری از دود ناشی از انفجار را به تصویر کشیده است.

از سوی دیگر به گزارش رسانه های محلی، مرکز ملی لرزه نگاری در چین همزمان با وقوع این انفجار انفجار زمین لرزه ای به قدرت ۲.۲ ریشتر را در شهر محل وقوع حادثه به ثبت رسانده است.

این انفجار به گفته رسانه های محلی ساعت ۲ بعد از ظهر اتفاق افتاده است. یک سخنگوی آتش نشانی در لیانیانگانگ، از شهرهای مجاور به یانچنگ اعلام کرده است که نیروهای امدادی و اتفاء حریق به سرعت به محل حادثه گسیل شده اند.

انفجار و آتش سوزی‌ به خصوص در بخش صنایع چین مدتهاست که حوادثی غیرمعمول در این کشور تلقی نمی‌شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید