Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به پایان رسید

تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به پایان رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ادعای تبانی ترامپ در این باره بعد از دو سال به‌پایان رسید.

آگهی

تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ادعای تبانی ترامپ در این باره بعد از نزدیک به دو سال به‌پایان رسید و مولر گزارش خود را به دادستان کل ایالات متحده آمریکا تحویل داد.

طبق قانون،  ویلیام بار دادستان کل آمریکا و وزیر دادگستری با دریافت این گزارش، باید درباره نحوه انتشار آن و یا تحویل آن به کنگره آمریکا تصمیم بگیرد.

احتمال دارد آقای بار مهمترین بخش‌های این گزارش را در چند روز آینده در اختیار کنگره قرار دهد. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره این گزارش به بیرون درز پیدا نکرده است. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

چاک شومر، رهبر سناتورهای دموکرات و نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان در نخستین واکنش اعلام کردند که ضروری است که گزارش آقای مولر به طور عمومی منتشر شود.

این دو تاکید کردند که کاخ سفید نباید اجازه داشته باشد آن بخش‌هایی از گزارش را که می‌خواهد در دسترس عموم قرار دهد. 

از سوی دیگر تعدادی از دموکرات‌ها و همچنین نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از جمله سناتور کوری بوکر خواستار انتشار گزارش مولر شدند و همچنین چاک گرزلی، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت ایووا هم از ویلیام بار دادستان کل ایالات متحده خواست تا گزارش نهایی رابرت مولر را در اختیار کنگره و عموم مردم قرار دهند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، بارها از انجام این تحقیقات گلایه کرده بود و از مخالفان آن به شمار می‌رفت. 

دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از شروع ماموریت دونالد ترامپ در کاخ سفید به سوژه اصلی رسانه ها تبدیل شده بود. بعد از برگزاری انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا انجمن اطلاعاتی ایالت متحده آمریکا اعلام کرد که روسیه تلاش داشته در انتخابات دخالت کند. گرچه این انجمن نتوانست اطلاعات و جزییات بیشتری درباره تاثیر این دخالت‌ها و آثارش بر انتخابات ۲۰۱۶ اعلام کند اما این مساله سوالی بی‌پاسخ و مساله‌ای قابل بحث را مطرح کرده بود. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«شوخی» ترامپ با پوتین: در انتخابات دخالت نکن

تیم انتقالی ترامپ، رابرت مولر را به دسترسی غیرقانونی به هزاران ایمیل متهم کرد

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟