Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

میلیون‌ها امضا در مخالفت با برکسیت؛ سایت پارلمان بریتانیا از دسترس خارج شد

بریتانیا؛ درخواستی در مخالفت با برکسیت که طی ۴۸ ساعت میلیون ها امضا جمع کرد
بریتانیا؛ درخواستی در مخالفت با برکسیت که طی ۴۸ ساعت میلیون ها امضا جمع کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس آنچه پلت فرم پایگاه اینترنتی پارلمان بریتانیا به آن اشاره کرده در صورتی که تعداد امضاهای یک عریضه از مرز ۱۰ هزار فراتر رود دولت موظف است به آن پاسخ دهد.

آگهی

بیش از سه میلیون نفر ظرف ۴۸ ساعت به جمع امضاء کنندگان درخواستی پیوستند که به ابتکار مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر روی پلت فرم مخصوصی در سایت پارلمان این کشور قرار گرفته است. 

نکته جالب در این خصوص شمار بالای کاربرانی است که در هر دقیقه به امضاء کنندگان این عریضه اینترنتی اضافه می شود.

ترافیک بر روی این سایت به قدری زیاد شده است که از زمان قرار گرفتن درخواست، سرورهای پایگاه اینترنتی پارلمان اروپا دچار مشکل فنی شده و به دفعات از دسترس خارج شده است.

مبتکران این طرح و امضاء کنندگان از دولت تراز می، نخست وزیر بریتانیا می خواهند که از با صرف نظر از برکسیت زمینه را برای باقی ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا فراهم کند.

امضاء کنندگان درخواست یاد شده همچنین خواهان لغو و ابطال بند ۵۰ از پیمان لیسبون هستند که شرایط خروج یک کشور از اتحادیه اروپا را تعیین و قانونمند می کند.

مارگارت ان جورجیادو، یکی از طراحان این ابتکار در گفتگو با شبکه انگلیسی زبان بی بی سی هدف از این حرکت اعتراضی اینترنتی را اینگونه توصیف کرده است: «برای بسیاری از مردم این آخرین فرصت برای نشان دادن مخالفت با برکسیت است.»

خانم جورجیادو همچنین تصریح کرده است که فعالان موافق با باقی ماندن در اتحادیه اروپا همانند خود وی از زمان برگزاری همه پرسی ژوئن ۲۰۱۶ که با رای ۵۲ درصدی به تایید برکسیت انجامید تاکنون نادیده گرفته شده و فرصت سخن گفتن پیدا نکرده اند.

درخواست دیگری که سال ۲۰۱۶ برای برگزاری یک همه پرسی جدید در خصوص برکسیت در اختیار کاربران قرار گرفته بود بیش از ۴ میلیون امضاء جمع کرده بود.

بر اساس آنچه پلت فرم پایگاه اینترنتی پارلمان بریتانیا به آن اشاره کرده در صورتی که تعداد امضاهای یک عریضه از مرز ۱۰ هزار فراتر رود دولت موظف است به آن پاسخ دهد. فراتر رفتن تعداد امضاهای یک درخواست از مرز ۱۰۰ هزار کمیسیون مخصوص رسیدگی به عریضه ها را مکلف خواهد کرد تا آنرا برای بررسی و به بحث گذاشتن در اختیار پارلمان قرار دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوگانه ماکرون، مرکل بر سر برکسیت

چرا وزیر مسئول امور اروپایی فرانسه نام گربه‌اش را «برکسیت» گذاشته است؟

مخالفت «پرشمار» در مجلس بریتانیا با طرح تازه دولت برای برکسیت