Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادستانی برزیل: میشل تمر رهبر باند اختلاس و پولشویی بود

دادستانی برزیل: میشل تمر رهبر باند اختلاس و پولشویی بود
Copyright REUTERS/Adriano Machado/File Photo
Copyright REUTERS/Adriano Machado/File Photo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میشل تمر نامحبوب‌ترین رئيس‌جمهوری برزیل تا کنون بوده است و پخش زنده عملیات دستگیری وی از شبکه‌های تلویزیونی برزیل با استقبال بسیاری از تماشاگران روبرو شد.

آگهی

دادستانی کل برزیل اعلام کرد میشل تِمِر، رئیس‌جمهوری سابق این کشور رهبری «سازمانی مجرمانه‌» را برعهده داشته که درگیر اختلاس و پولشویی بوده است.

در بیانیه دادستان فدرال برزیل آمده است این سازمان ضمن ارتباط با نهادها و شرکت‌های دولتی جرائم متنوعی مرتکب شده که در مجموع رقمی بالغ بر ۴۷۰ میلیون دلار در آنها جابجا شده است.

آقای تِمِر، که ۷۸ سال دارد روز پنج‌شنبه در جریان عملیات ضدفساد موسوم به عملیات «ماشین‌شویی» (Car Wash) در شهر سائو پائولو، واقع در جنوب شرقی این کشور بازداشت شد. همچنین موریرا فرانکو، وزیر اسبق معادن و انرژی برزیل نیز به همراه شماری دیگر طی همین عملیات بازداشت شده است.

میشل تمر نامحبوب‌ترین رئيس‌جمهوری برزیل تا کنون بوده است و پخش زنده عملیات دستگیری وی از شبکه‌های تلویزیونی برزیل با استقبال بسیاری از تماشاگران روبرو شد. بنا بر اعلام رسانه‌های برزیل بناست وی به زودی به ریو دو ژانیرو منتقل شود.

میشل تمر در کنار ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری کنونی برزیل. عکس از رویترز

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

میشل تِمِر که به مدت دو سال و نیم مقام ریاست جمهوری موقت برزیل را بر عهده داشت در سال ۲۰۱۸ از سمت خود کنار رفت.

وی که در زمان ریاست جمهوری دیلما روسف، رئیس جمهور پیشین برزیل، معاون اول وی بود پس از استیضاح و برکناری خانم روسف، به عنوان رئیس جمهوری موقت جایگزین وی شد.

آقای تمر سومین رئیس جمهوری برزیل است که با اتهام فساد روبرو می‌شود. پیش از وی لولا داسیلوا و دیلما روسف درگیر پرونده‌های فساد مالی شده‌ بودند. لولا داسیلوا، که پیش از خانم روسف رئیس جمهوری برزیل بود به جرم فساد مالی به ۱۲ سال حبس محکوم شده و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت نظامی نزدیک به رئییس جمهوری برزیل به اتهام حمل ۳۹ کیلو کوکائین در اسپانیا

کاهش دسته‌جمعی ارزش پول اقتصادهای نوظهور

ماجرای الماس‌های گران و خارج ازعرفی که عربستان به رئیس‌جمهور برزیل داده بود؛ بولسونارو رسما متهم شد