Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اولین قربانیان شناسایی شده حمله تروریستی کرایست‌چرچ به خاک سپرده شدند

اولین قربانیان شناسایی شده حمله تروریستی کرایست‌چرچ به خاک سپرده شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مراجع قانونی به جنایت این فرد رسیدگی خواهند کرد و او به اشد مجازات خواهد رسید. با این عمل تروریستی، علاوه بر اهداف دیگر، او می‌خواست که به شهرت برسد. بنابراین هرگز نام او را از من نخواهید شنید. او یک تروریست است. یک جنایتکار. یک افراطگرا. اگر درباره او حرف بزنم، نام او را به زبان نخواهم آورد.»

آگهی

یک پدر و پسر سوریه‌ای که از اولین قربانیان حمله تروریستی کرایست‌چرچ بودند در مراسمی پرسوگ به خاک سپرده شدند.

تنها یک سالی می‌شد که این خانواده توانسته بود بعد از سال‌ها جنگ و آوارگی خود را برای یافتن دوباره آرامش از سوریه به نیوزلند برساند.

صدها نفر برای شرکت در مراسم خاکسپاری روز چهارشنبه ۲۰ مراسم (۲۹ اسفند) در گورستانی نزدیک به مسجد لینوود برای ادای احترام به این پدر و فرزند و خانواده آن‌ها گردهم جمع شدند.

در جریان حمله به نماز جمعه در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ، ۵۰ نفر کشته شدند.

خالد مصطفی ۴۴ سال داشت و پسرش حمزه ۱۵ ساله بود. زید، فرزند پسر دیگر آقای مصطفی که ۱۳ ساله است نیز در هنگام حمله تروریستی زخمی شد اما جان سالم به در برد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، زید مصطفی که با صندلی‌چرخ‌دار در مراسم شرکت کرده بود، با صدای لرزان گفت: «من نباید الان اینجا باشم. من باید در کنار شما، خوابیده روی خاک می‌بودم.»

رویترز
مراسم خاکسپاری خلید و حمزه مصطفی، قربانیان حمله تروریستی کریست‌چرچرویترز

تاخیر در شناسایی اجساد برای خانواده قربانیان سخت و دردناک است. به طور رسمی تاکنون تنها اجساد ۱۲ نفر از قربانیان شناسایی شده است و «شش جسد برای مراسم خاکسپاری به خانواده‌ها برگردانده شده است.»

مایک بوش، فرمانده پلیس امیدوار است تا شامگاه چهارشنبه باقی اجساد شناسایی شود. وی می‌گوید «برگرداندن یک جسد اشتباهی به خانواده، غیرقابل بخشش است.»

بیشتر بخوانید:

مانیفست حمله تروریستی نیوزیلند ۹ دقیقه پیش از حادثه روی میز نخست وزیر بود

قربانیان حمله تروریستی نیوزیلند؛ از پدربزرگ افغان تا پناهجوی سوری

خانواده مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند درباره او چه می‌گویند؟

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند روز چهارشنبه برای دیدار با همکلاس‌های حمزه و زیاد به دبیرستان کشمر رفت. صیاد میلانه، شاگرد ۱۴ ساله این مدرسه از دیگر قربانیان حمله به مسجد در کرایست‌چرچ بود.

خانم آردرن، روز گذشته در برابر اعضای پارلمان این کشور گفت: «به جنایت این قاتل در مسیری قانونی رسیدگی خواهد شد و او به اشد مجازات خواهد رسید. با این عمل تروریستی، علاوه بر اهداف دیگر، می‌خواهد که به شهرت برسد. بنابراین هرگز نام او را از من نخواهید شنید. او یک تروریست است. یک جنایتکار. یک افراطگرا. اگر درباره او حرف بزنم، نام او را به زبان نخواهم آورد.»

نخست‌وزیر نیوزیلند پس از حمله‌ تروریستی کرایست‌چرچ اعلام کرد که قوانین مربوط به تصاحب اسلحه در این کشور تغییر خواهد کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان خطاب به مقامات نیوزیلند: مهاجم دو مسجد باید اعدام شود

مانیفست مهاجم نیوزیلند؛ ترس از «جایگزینی بزرگ» محرک حمله به مسلمانان

گزارش تصویری؛ نخست وزیر نیوزیلند با مسلمانان کرایست‌چرچ دیدار کرد