Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مخالفان و موافقان الحاق کریمه به روسیه در جشنواره بهاری

مخالفان و موافقان الحاق کریمه به روسیه در جشنواره بهاری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این جشنواره بهاره که توسط مقامات در شهرهای مختلف و توریستی این منطقه برگزار می‌شود، شامل رقص‌های بومی کریمه و ارائه غذهای محلی است.

آگهی

پنج سال پس از الحاق کریمه به روسیه، امسال روس‌های هوادار الحاق این شبه جزیره در فستیوال سنتی جشن‌های بهاره شرکت کردند. این جشنواره بهاره که توسط مقامات منطقه در شهرهای مختلف و توریستی برگزار می‌شود، شامل رقص‌های بومی کریمه و ارائه غذاهای محلی است. در این میان بسیاری از مخالفان و موافقان الحاق، برای ابراز دیدگاه خود در این فستیوال شرکت کرده‌اند.

یکی از روس‌های هوادار الحاق کریمه به روسیه در حاشیه این جشنواره به یورونیوز گفت: «من فکر می‌کنم که به لحاظ تاریخی هم ثابت شده که این منطقه باید بخشی از فدراسیون روسیه باشد. پایگاه ناوگان دریای سیاه اینجاست و این منطقه برای حفاظت از مرزهای سرزمین مادری ما بسیار استراتژیک و مهم است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

با توجه به نظرسنجی های عمومی در کریمه، اکثریت روس‌ ساکن این منطقه هنوز تصمیم الحاق به روسیه را درست می‌دانند اما در میان همین افراد نیز اعتقاد به مفید بودن این تصمیم برای روسیه به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

یکی از مخالفان این الحاق که پوستری با نوشته «کریمه برای اوکراین است» در دست دارد به یورونیوز می گوید: «تحریم‌هایی که کشورهای غربی با انگیزه درست به ما تحمیل کرده‌اند، استانداردهای زندگی ما را پایین آورده است. جدای از این تحریم‌ها بسیاری از فعالان سیاسی نیز زندانی هستند. بیش از ۷۰ فعال سیاسی اوکراینی در روسیه در زندان به سر می‌برند و حالا هم ۲۴ سرباز به آنها اضافه شده‌اند.»

کریمه در سال ۲۰۱۴ به اشغال نیروهای روسیه درآمد. شانزدهم مارس همان سال، الحاق این شبه‌جزیره به روسیه به همه‌پرسی گذاشته شد و با اکثریت آراء تائید شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت ۱۰۰ کودک دوقلو در جشنواره دوقلوهای کریمه

تنش‌ بین اوکراین و روسیه؛ جت‌های جنگی روسیه در کریمه به زمین نشستند

ده‌ها کشته و زخمی در حمله مرگبار اوکراین به کریمه؛ روسیه: آمریکا مقصر است، پاسخ می‌دهیم