Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عقبگرد دلار به محدوده ۱۲ هزارتومان؛ کاهش قیمت هزارتومانی در ۱۶ روز

عقبگرد دلار به محدوده ۱۲ هزارتومان؛ کاهش قیمت هزارتومانی در ۱۶ روز
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نرخ فروش دلار آزاد که ۱۷ روز پیش به ۱۴ هزارتومان رسیده بود، ظهر روز سه‌شنبه و با ادامه عقبگرد خود به ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان کاهش یافت.

آگهی

در جریان معاملات روز سه‌شنبه بازار ارز ایران، نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سنا به سیر نزولی خود ادامه داد و با ۵۰ تومان دیگر کاهش نسبت به روز دوشنبه به ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

نرخ دلار در بازار آزاد تهران نیز که پس از حمله دو هفته گذشته بانک مرکزی به این نرخ از طریق جهش نرخ سنا دنباله روی این نرخ شده، روز سه‌شنبه نیز به عقب‌نشینی خود ادامه داد.

بدین ترتیب نرخ فروش دلار آزاد که ۱۷ روز پیش به ۱۴ هزارتومان رسیده بود، ظهر روز سه‌شنبه با ادامه عقبگرد خود به ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان کاهش یافت. البته این نرخ تا پایان داد و ستدهای بازار ارز تهران مدام تا نرخ ۱۳ هزار و ۵۰ تومان نوسان داشت.

بیشتر بخوانید:

بانک مرکزی ایران طی معاملات چهارم اسفندماه سعی کرد با کاهش ۴۷۰ تومانی نرخ فروش ۱۲ هزار و ۹۷۰ تومانی دلار سنا مانع از سیرصعودی بهای دلار آزاد شود ولی این اقدام موجب شد تا اختلاف دو نرخ به یکهزار و ۲۰۰ تومان افزایش یابد.

یک روز بعد، نرخ دلار سنا رکورد زد و به ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان جهش کرد تا اختلاف نرخ را با دلار آزاد ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومانی، به حداقل ممکن برساند. از آن پس نرخ دلار در بازار آزاد تهران با دنباله روی نسبی از سیر نزولی نرخ سنا به کاهش خود ادامه داده است.

در همین حال هر یورو نیز طی مبادلات روز سه‌شنبه، ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز به ۴ میلیون و ۵۲۰ هزارتومان رسید.

بیشتر بخوانید:دلار در مرز ۱۳ هزار تومان؛ نقل و انتقال پول دشوارتر شد

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه صعود آزاد دلار؛ قیمت سکه به قله سه ماه گذشته رسید

جهش ۱۰ درصدی دلار در بازار تهران؛ رئیس کل بانک مرکزی: دولت مقصر است

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ شهروندان سرخورده همچنان با صندوق‌های رای قهر می‌مانند؟