Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ هاینل آلمانی طلای سنگین ترین وزن گرند پری مراکش را به گردن انداخت

هاینل آلمانی طلای سنگین ترین وزن گرند پری مراکش را برد
هاینل آلمانی طلای سنگین ترین وزن گرند پری مراکش را برد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی تورنمنت مراکش به آنا ماریا واگنر از آلمان تعلق گرفت.

آگهی

رقابت های جودو گرند پری مراکش روز یکشنبه با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین به کار خود پایان داد.

بهترین جودوکار مرد

بنژامن فلیچر، جودوکار ایرلندی عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت را از آن خود کرد. فلیچر با ارائه عملکردی تحسین برانگیز کلیه رقبا را از پیش رو برداشت تا در فینال وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم با توما نیکیفوروف، حریفی از بلژیک روبرو شود.

جودوکار ایرلندی در مبارزه نهایی کار دشواری برای کسب برتری مقابل حریف خود داشت. او در نهایت با امتیاز طلایی یک وزاری به نام خود ثبت کرد تا بر سکوی نخست این وزن بایستد.

فلیچر که پیش از این در گرند پری اسرائیل مدال نقره بر گردن انداخته بود به این ترتیب به دومین مدال خود در رقابت های فصل جاری تور جهانی جودو دست یافت.

بنژامن فلیچر احساسش را از کسب این پیروزی اینگونه بیان کرد: «قرارداشتن در بهترین شرایط بدنی و روحی همواره مهمترین دغدغه من بوده است. به همین منظور سال گذشته به کلورادو رفتم تا تمرین سخت در ارتفاع را تجربه کنم. برخی می پرسیدند آیا لازم است این کار را انجام دهی؟ حالا لحظه ای است که ثمره این تلاش را از نزدیک لمس می کنم. پس از گذشت هشت ماه مشخص می شود که کار من درست بوده است.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی تورنمنت مراکش به آنا ماریا واگنر از آلمان تعلق گرفت.

واگنر در رقابت های وزن منهای ۷۸ کیلوگرم خوش درخشید و مدال طلا را از آن خود کرد. جودوکار آلمانی در فینال با فن اوچی ماتا و کسب امتیاز ایپون از سد حریفی از کوزوو گذشت.

آنا ماریا واگنر پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «احساس بسیار خوبی دارم زیرا پس از دوسلدورف و کسب مدال نقره حالا به طلا دست یافته ام.»

طلای منهای ۹۰ کیلوگرم برای صربستان

نمانیا ماجدوف، جودوکار صربستانی در رقابت های وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان مدال طلا بر گردن آویخت.

ماجدوف که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد با کسب این مدال نشان داد در رقابت های سال جاری باید حساب ویژه ای بر روی باز کرد.

جودوکار صرب در فینال این وزن با امتیاز وازاری از سد حریفی از آلمان گذشت.

نخستین مدال طلا برای ترکیه

مدال طلای رقابت های وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان به کایرا ساییت از ترکیه تعلق گرفت. این جودوکار ترک در فینال حریفی از هلند را از پیش رو برداشت تا کشورش بدون طلا مراکش را ترک نکند.

طلای سنگین ترین وزن مسابقات به آلمان رسید

در رقابت های وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم سیون هاینل، جودوکاری از کشور آلمان به مدال طلا دست یافت. هاینل پس از غلبه بر حریفانی از کشورهای الجزایر، تاجیکستان و اوکراین به فینال سنگین ترین وزن این مسابقات راه یافت و در مبارزه پایانی مقابل ورزشکاری از کشور قزاقستان به برتری رسید.

بهترین فن

هر دو فن برگزیده روز پایانی تورنمنت در رقابت های وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان به اجرا درآمد که یکی از آنها را نهابالی، جودوکار کشور اوکراین به نام خود ثبت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ هیسایوشی هاراساوا طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم دوسلدورف را به گردن انداخت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت