Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ هیسایوشی هاراساوا طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم دوسلدورف را به گردن انداخت

جودو؛ هیسایوشی هاراساوا طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم دوسلدورف را به گردن انداخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مایرا آگیار، جودوکار برزیلی در فینال مبارزات وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان با برتری مقابل آنا ماریا واگنر آلمانی ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی را به خود اختصاص داد.

آگهی

رقابت های جودو گرند اسلم دوسلدورف با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین به کار خود پایان داد. تیم ژاپن در این تورنمنت با کسب بیشترین مدال طلا صدر جدول کلی را به خود اختصاص داد.

بهترین جودوکارزن

مایرا آگیار، جودوکار برزیلی در فینال مبارزات وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان با برتری مقابل آنا ماریا واگنر آلمانی ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی را به خود اختصاص داد.

اما ایدالیس اورتیز، دیگر چهره درخشان رقابت های بخش زنان در روز پایانی تورنمنت جودوی دوسلدورف بود.

این ورزشکار کوبایی در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان کار بزرگی انجام داد. او با برتری مقابل سارا آساهینا، قهرمان دوگانه جهان از ژاپن مدال طلای این وزن را برگردن انداخت.

مبارزه پایانی در این وزن بسیار سخت و نزدیک دنبال شد. اورتیز در نهایت با سه اخطاره کردن حریف ژاپنی امتیاز پیروزی بخش ایپون را دریافت کرد و صاحب گردن آویز طلا شد.

جودوکار کوبایی پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساسش را اینگونه بیان کرد: «من و حریفم هر دو مدعی این عنوان بودیم اما در مبارزه تنها یک نفر برنده می شود.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی گرند اسلم دوسلدورف به ممدعلی مهدیوف از آذربایجان تعلق گرفت.

جودوکار آذربایجانی برای کسب نخستین مدال طلا در رقابت های گرند اسلم تور جهانی جودو در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم سانشیرو موراو، حریف جوان ژاپنی خود را از پیش رو برداشت.

مهدیوف که سال گذشته در گرند پری تاشکند لذت کسب مدال طلا را تجربه کرده بود در مبارزه پایانی این وزن با مهار فن کوچی گاری از سوی حریف ژاپنی موفق به کسب امتیاز وازاری شد تا با همین امتیاز پیروز از تاتامی خارج شود.

ممدعلی مهدیوف پس از کسب این عنوان ارزشمند گفت: «وقتی با جودوکاران ژاپنی روبرو می شوید فرقی نمی کند حریفتان جوان باشد یا با تجربه. زیرا ژاپنی ها از نظر تکنیکی در این ورزش بسیار قوی هستند. تلاش من سبب شد تا حریف ژاپنی در ابتدای مبارزه دو اخطار بگیرد و این دست من را برای اجرای برنامه های از پیش تعیین شده بازتر کرد. در نهایت بهترین عملکرد را از خود ارائه کردم و پیروز شدم. از این بابت بسیار خوشحالم.»

طلای سنگین ترین وزن مسابقات برای ژاپن

هیسایوشی هاراساوا در سنگین ترین وزن مسابقات برتری خود را به رخ حریفان کشید و مدال طلا را بر گردن انداخت.

هاراساوا که مدال نقره بازیهای المپیک را در کارنامه دارد در فینال رقابت های وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان، اینال تاسویف، دارنده مدال طلای گرند اسلم ابوظبی را با امتیاز ایپون شکست داد.

هاراساوا، دارنده مدال برنز رقابت های جهانی دو هفته پیش در تورنمنت پاریس نیز مدال نقره را به کلکسیون افتخاراتش افزوده بود.

دومین طلای ژاپن در اوزان سنگین

تیم ژاپن با درخشش کنتارو ایدا مدال طلای وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان را نیز به مجموعه مدال های خود در این تورنمنت اضافه کرد.

ایدا، دارنده عنوان نخست هجدهمین دوره بازیهای آسیایی جاکارتا در مبارزه نهایی با برتری مقابل حریفی از کره جنوبی برای دومین بار صاحب مدال طلای رقابت های گرند اسلم تورجهانی جودو شد.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی را شملوا، ورزشکار روس در مبارزات دور نخست دسته منهای ۷۸ کیلوگرم زنان مقابل هامادا، قهرمان کنونی جهان از ژاپن به اجرا درآورد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ هاینل آلمانی طلای سنگین ترین وزن گرند پری مراکش را به گردن انداخت

پوتین در جریان مبارزه با قهرمان جودو روسیه مجروح شد

افغانستان برای اولین‌بار پس از ۱۱ سال پاکستان را در رقابت‌های کریکت «۲۰ آوره» شکست داد