یک فروند هواپیمای مسافربری اتیوپی سقوط کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 یک فروند هواپیمای مسافربری اتیوپی سقوط کرد
کپی رایت  عکس از ویکی‌پدیا

یک فروند هواپیمای مسافربری اتیوپی صبح یکشنبه، ۱۰ مارس سقوط کرد. این هواپیما از آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی اوج گرفته و مقصدش نایروبی، پایتخت کنیا بود.

یک سخنگوی هواپیمایی اتیوپی به خبرگزاری رویترز گفت که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به شماره پرواز ای‌تی ۳۰۲ (ET 302) با ۱۴۹ مسافر و ۸ خدمه، تنها ۶ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه آدیس آبابا و در ساعت ۸:۴۴ صبح امروز دچار حادثه شده و در نزدیکی شهر بیسوفتو سقوط کرده است.

مطابق اعلام تیم امداد و نجات حاضر در محل سقوط این هواپیما هیچیک از سرنشینان آن زنده نمانده‌اند ولی عملیات جستجو برای یافتن تمامی بقایای مسافران این پرواز و جعبه سیاه هواپیما در حال انجام است.

دفتر نخست وزیری نیز با انتشار پیامی توئیتری مراتب اندوه و تسلیت خود را خطاب به خانواده‌های کشته شدگان این سانحه اعلام کرد.

به گفته مدیر عامل شرکت هواپیمایی اتیوپی، مسافران هواپیما از ۳۰ ملیت مختلف بوده‌اند. از جمله ۳۲ کنیایی، ۱۸ کانادایی، ۹ اتیوپیایی، ۸ ایتالیایی، ۸ چینی، ۸ آمریکایی، ۷ بریتانیایی، ۷ فرانسوی، ۶ مصری، ۵ هلندی، ۴ هندی، ۵ اسلواک، ۳ اتریشی، ۳ سوئدی، ۳ روس، ۲ مراکشی، ۲ اسپانیایی، ۲ لهستانی و ۲ اسرائیلی.

همچنین از شهروندان بلژیک، اندونزی، سومالی، نروژ، صربستان، توگو، موزامبیک، رواندا، سودان، اوگاندا و یمن نیز یک نفر در میان مسافران این پرواز حضور داشته‌اند. ۴ مسافر پرواز نیز دارای پاسپورت سازمان ملل بوده اند که هنوز ملیت اصلی آنها مشخص نشده است.

شرکت هواپیمایی دولتی اتیوپی یکی از خطوط هوایی فعال در قاره آفریقاست که سالانه حدود ۱۰.۶ میلیون مسافر را جابجا می‌کند. آخرین حادثه مربوط به این خط هوایی به سال ۲۰۱۰ باز می‌گردد، زمانی که هواپیمای این شرکت پس از برخواستن از فرودگاه بیروت سقوط کرد.

بیشتر بخوانید:مرگ ۱۸ نفر در سقوط یک بالگرد نظامی در اتیوپی

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید