Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خطر مرگ در کمین ستاره‌های آنلاین عراق

خطر مرگ در کمین ستاره‌های آنلاین عراق
Copyright 
نگارش از فریبا پژوه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرگ تارا فارس، ستاره ۲۲ ساله اینستاگرام در عراق موجی از هراس و نگرانی در میان ستارگان اینستاگرامی عراق پدید آورد. خبرنگار یورونیوز با زنانی گفت‌و‌گو کرده است که در شبکه های اجتماعی عراق تاثیرگذار هستند و در عین حال با تهدیدهایی نیز مواجه‌اند.

آگهی

تارا فارس از ستارگان اینستاگرامی عراق چند ماه پیش هنگام رانندگی در بغداد به قتل رسید.

او هنگام مرگ ۲۲ ساله بود و میلیون‌ها دنبال کننده در اینستاگرام داشت. قتل او موجی از هراس و نگرانی در میان ستارگان اینستاگرامی عراق پدید آورد.

زهرا سالم، بلاگر در شبکه‌های اجتماعی می گوید آرزویش این است که برندی با نام خودش داشته باشد. او می گوید: «مغازه مد دارم و به امید خدا همین مغازه روزی برندی به نام خودم می شود.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

زهرا سالم در مورد مرگ تارا فارس می گوید: «وقتی تارا فارس کشته شد من از سوی افرادی که نمی شناختم در شبکه های اجتماعی تهدید شدم. به عنوان مثال اینکه "پنجشنبه آینده تو را خواهیم کشت" یا "تو دختر بعدی خواهی بود". من این تهدیدات را دریافت کردم اما ما باید ادامه بدهیم و زندگی کنیم.»

زهرا سالم پس از دریافت این تهدیدها مدتی کارش را متوقف کرد. او نگران خانواده اش بود. دیگر کاربران تاثیرگذار شبکه های اجتماعی حتی به فکر ترک کشور افتادند.

مری یکی از کاربرات تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی عراق است. او در مورد کشته شدن تارا فارس می گوید: «بعد از مرگ تارا خیلی شوکه شده بودم. یک هفته ای در خانه ماندم و نمی دانستم باید چه کار کنم. بروم؟ من باید اینجا را ترک کنم یا خواهم مُرد.»

او می افزاید: «با گذشت زمان فکر می کردم چه کار دیگری باید انجام داد. ما ترسیده بودیم اما باید زندگی می کردیم و ادامه می دادیم. حتی اگر بخواهیم تا فردا فرصت زندگی داشته باشیم. ما در تلاش هستیم تا وضعیت را بهتر کنیم. این زندگی شما است باید در آن کاری کنید.»

زهرا سالم نیز می گوید: «زنان اخیرا بیش از پیش در شبکه های اجتماعی و دیگر عرصه های زندگی در عراق فعال شده اند. آنها گام بلندی برداشته اند و حقشان را می خواهند و بیش از گذشته وارد جامعه شده اند. حالا خیلی از زنان در تلاش هستند جامعه ای را که به ما حمله می کند بهتر کنند. آنقدر در برابر آنها مقاومت خواهیم کرد که سرانجام به آنچه می خواهیم برسیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی زن؛ آرزوی کارکنان یورونیوز برای آینده زنان در جهان

تمرین کاراته دختران و پسران کُرد در کوهستان‌های برفی عراق

عراق خانواده‌های پیکارجویان داعش را بازداشت کرد