تمرین کاراته دختران و پسران کُرد در کوهستان‌های برفی عراق

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تمرین کاراته دختران و پسران کُرد در کوهستان‌های برفی عراق
کپی رایت  تصویر از ویدیوی رویترز

اعضای باشگاه کاراته کیوکوشین عراق هفته‌ای یک بار زیر نظر مربی خود دانا عثمان در منطقه کوهستانی پنجوین به تمرین کاراته می‌پردازند. نزدیک ۷۰ جوان که کم سن‌ترین شان ۶ ساله است در شرایط یخ و سرما سر تمرین می‌روند. دخترهای جوان در کنار پسرها مشغول تمرین اند. از جمله زینو عطا ۱۷ ساله که در حال حاضر بعد از یک سال تمرین در این تیم کمربند آبی گرفته است.

پنجوین شهر کوچکی در استان سلیمانیه در کردستان عراق است. پنجوین در ۱۰۵ کیلومتری سلیمانیه، ۷۴ کیلومتری حلبچه و ۱۵ کیلومتر از مرز ایران قرار گرفته‌ است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زینو عطا در همین زمینه به رویترز گفت: «من یک سال پیش به تمرین‌ها پیوستم و کمربند آبی دارم. در کنار هم تیمی‌های دختر و پسر خیلی خوشحالم. ما با هم بدون هیچ حساسیت و آزار و اذیتی تمرین می‌کنیم. تمام تلاش مان این است که مهارت‌ها و توانایی‌مان را ارتقا دهیم تا به جهان بگوییم ما هم مانند دیگر کشورها هستیم.» او همچنین افزود: «برای مبارزه با دیگر کاراته‌کاران انرژی و قدرت لازم را داریم. تیم ما جایزه‌های اول و دوم و سوم را به دست آورده و ما به این افتخار می‌کنیم.»

با پایان یافتن جنگ در عراق و پاک‌سازی این کشور از نیروهای داعش حالا شهروندان برای حضور در صحنه‌های ورزشی فرصت مناسب‌تری در اختیار دارند.