Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روز جهانی زن؛ آرزوی کارکنان یورونیوز برای آینده زنان در جهان

روز جهانی زن؛ آرزوی کارکنان یورونیوز برای آینده زنان در جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نائومی خبرنگار بخش دیجیتال یورونیوز با تاکید بر لزوم پایان خشونت علیه زنان و فراهم آوردن زمینه پیشرفت آنان می گوید: «آزادی زنان، بزرگترین انقلاب‌هاست.»

آگهی

سازمان ملل متحد شعار «برابر بیندیش، هوشمندانه بساز و برای تغییر نوآوری کن» را برای هشت مارس، روز جهانی زن برگزیده و نوآوری اجتماعی را اصلی مهم به منظور دستیابی به برابری جنسیتی برای زنان و دختران سراسر جهان می‌داند.

تعدادی از خبرنگاران و کارکنان یورونیوز به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زن، درباره آرزو و خواسته‌های خود برای زنان جهان سخن گفته‌اند.

طوبا خبرنگار زبان ترکی یورونیوز می‌گوید: «به‌عنوان یک زن آرزو می کنم که روزی بیاید که در دنیا دیگر نیازی به هشت مارس و روز جهانی زن نداشته باشیم.»

کارمن خبرنگار زبان اسپانیایی می‌گوید: «خواسته من این است که مردم جهان نه بر اساس جنسیت‌شان که بر مبنای قابلیت‌شان سنجیده شوند.»

ماها خبرنگار تیم عربی یورونیوز می‌گوید: «زنان در جهان عرب رویای ثبات و آزادی از هرگونه خشونت در جهان را در سر دارند.»

مریم خبرنگار تیم فارسی یورونیوز می‌گوید: «آرزو می‌کنم که در آینده نزدیک در کشورم، آموزش مناسب برای دختران و پسران درباره برابری جنسیتی و حقوق زنان ارائه شود تا دانش آموزان بدانند که انسان‌ها فارغ از زن یا مرد بودن باید از حقوق برابر و یکسان برخوردار شوند.»

ناتالیا خبرنگار دیجیتال نیز می‌افزاید: «امیدوارم که این خشونت جنسیتی پایان یابد و زنان بتوانند آزادانه و بدون ترس خواسته خود را بیان کنند. آزادی زنان بزرگترین انقلاب‌هاست.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آندریا، خبرنگار تیم آلمانی تاکید می‌‌کند: «امیدوارم که زنان آلمان فرصت شغلی و دستمزد برابر با مردان داشته باشند.»

ماری بئاتریس، کارمند کافه تریا می‌گوید: «در آفریقا ما زنان باهوش و توانمندی داریم نه با آشپزی، کار در خانه و بچه‌داری.»

نهاد زنان سازمان ملل می گوید که دنیای برابر نیازمند نوعی نوآوری اجتماعی است که با فراهم آوردن موقعیت‌های برابر در راستای پیشرفت زنان و مردان عمل کند.

از برنامه‌ریزی‌های شهری شامل ایجاد امنیت در جامعه تا فراهم کردن موقعیت آموزش رایگان از طریق اینترنت و آموزش فناوری‌های نوین برای زنان از جمله نوآوری‌هایی است که می‌تواند به توانمند سازی زنان در سراسر جهان کمک کند.

به گفته نهاد زنان سازمان ملل باید برای گروه‌هایی که بر اساس جنسیت، قوم، نژاد یا گرایش جنسی به لحاظ اجتماعی و اقتصادی به حاشیه رانده شده‌اند زمینه و امکاناتی برای پیشرفت برابر فراهم شود.

نائومی خبرنگار بخش دیجیتال یورونیوز با تاکید بر لزوم پایان خشونت علیه زنان و فراهم آوردن زمینه پیشرفت آنان می گوید: «آزادی زنان بزرگترین انقلاب‌هاست.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان: در موضوع قاچاق زنان پاکستانی به چین غلو شده است

خطر مرگ در کمین ستاره‌های آنلاین عراق

اتهام تجاوز سربازان بریتانیایی به زنان کنیایی؛ «کودکان دورگه انگشت‌نما شده‌اند»