گردباد در جنوب آمریکا دست‌کم ۲۳ کشته بر جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گردباد در جنوب آمریکا دست‌کم ۲۳ کشته بر جا گذاشت

در پی وقوع گردباد عصر یکشنبه در ایالت آلاباما واقع در جنوب‌شرق آمریکا دست‌کم ۲۳ نفر کشته شدند؛ در میان کشته شدگان شماری کودک نیز دیده می‌شوند.

گردباد مسافتی چندکیلومتری را طی کرد و خرابی‌های گسترده‌ای را تا شعاع چهارصد متریِ مسیر حرکت خود برجای گذاشت.

مقامات محلی پیامدهای این حادثه را «فاجعه بار» توصیف کرده‌اند. گردباد در منطقۀ «لی کانتی» شمار قابل توجهی خانه، رستوران و فروشگاه را نابود کرد و بسیاری از درختان منطقه را نیز شکست.

این حادثه بیش از ۴۰ زخمی برجای گذاشت که به درمانگاهها و بیمارستان‌های منطقه منتقل شدند. برخی از زخمی‌ها در شرایط بحرانی به سر می‌برند.

جستجو برای یافتن آسیب دیدگان و ناپدید شدگان این حادثه ادامه دارد. گروههای امداد در تمام شب مشغول خارج کردن مجروحان و قربانیان این حادثه از میان آوارها بودند و بنا بر اعلام مقامات منطقه با توجه به خرابی‌های گسترده، احتمال می‌رود شمار قربانیان گردباد افزایش یابد.

بیش از ۱۰ هزار نفر از اهالی منطقه نیز شب را بدون برق سپری کردند آنهم در حالی که در پی وقوع گردباد، دمای هوا بشدت کاهش یافت و به نقطه انجماد نزدیک شد.

مقامات منطقه احتمال می‌دهند که با توجه به تداوم شرایط نامساعد آب و هوایی، جنوب ایالات متحده آمریکا بار دیگر دستخوش گردبادهای قوی شود به همین دلیل در ایالت آلاباما وضعیت اضطراری حاکم و مدارس آن برای روز دوشنبه تعطیل اعلام شده است. به ساکنان ایالتهای همسایه از جمله جورجیا نیز دربارۀ وقوع طوفان و گردباد هشدار داده شده است.

بیشتر بخوانید: