پانزده کودک سوری بر اثر سرما جان باختند

عکس از رویترز
عکس از رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پانزده کودک سوری بر اثر سرما جان باختند

آگهی

سازمان ملل اعلام کرده است که به دنبال کاهش دما و هوای سرد و کمبود مراقبت‌های پزشکی در هفته‌های اخیر ۱۵ کودک سوری کشته‌ شده‌اند. ‍پیش از این نیز نهادهای بین‌المللی بارها تاکید کرده بودند که کودکان در جنگ سوریه بیشترین آسیب را دیده‌اند.

سازمان ملل روز سه‌شنبه اعلام کرد که هشت نفر از این کودکان به خاطر سرما در کمپ روکبان در جنوب شرق سوریه فوت کرده اند و ۷ نفر دیگرشان نیز به به دنبال جابه‌جایی اجباری از سوی نیروهای جهادی حاجین.

کمپ‌های سوری با اکثریت زنان و کودکان

گیرت کپلائر، مدیر منطقه‌ای یونیسف گفت: « تنها در یک ماه دست کم ۸ کودک سوریه‌ای مرده اند که خیلی از آنها کمتر از ۴ ماه سن داشتند و یکی دیگر ساعتی بعد از به دنیا آمدن فوت کرد.»

او همچنین افزود:« تحمل هوای سرد در این کمپ مرزی با اردن کار سختی است چنانچه از جمعیت ۴۵۰۰ نفری ساکن در این کمپ ۸۰ درصدشان را هم زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.»

از ماه دسامبر ۲۰۱۸ تا کنون ۱۰ هزار نفر از این کمپ‌ها به مکان‌های دیگر گریخته اند. دکتر رافائل پیتی، پزشک فرانسوی و متخصص فوریت‌های پزشکی مامور در سوریه پیش از این گفته بود: «نزدیک به یک و نیم میلیون نفر بر اثر فقدان زیر ساخت ها و امکانات پزشکی بهداشتی در سوریه با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

امروز نیمی از جمعیت ۲۲ میلیونی سوریه خانه‌های خود را ترک کرده و بیش از ۱۳ میلیون نفر نیاز به کمک‌های فوری نیاز دارند. سه چهارم از تعداد پناهجویان سوریه‌ای را زنان و کودکان تشکیل می دهند. سال ۲۰۱۶ بدترین سال برای کودکان سوری بود. در آن سال دست کم ۶۵۲ کودک در سوریه کشته شدند که این تعداد ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گردباد در جنوب آمریکا دست‌کم ۲۳ کشته بر جا گذاشت

دست‌کم پنج کشته در جریان حمله به کاروان نیروهای آمریکایی در سوریه

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق