واکنش‌های مردمی به استعفای ظریف

واکنش‌های مردمی به استعفای ظریف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبرنگار یورونیوز پس از رسانه‌ای شدن خبر استعفای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با جمعی از شهروندان تهرانی در همین زمینه گفت‌وگو کرد. خبر استعفای ظریف شامگاه روز دوشنبه رسانه‌ای شد. آخرین خبرها از بازگشت ظریف به دستگاه دیپلماسی ایران حکایت دارد.

آگهی

یورونیوز پس از رسانه‌ای شدن خبر استعفای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به سراغ شماری از شهروندان ایران رفت و با شماری از آنان در خیابانهای تهران گفت‌وگو کرد. خبر استعفای وزیر امور خارجه شامگاه روز دوشنبه رسانه‌ای شد و آخرین خبرها از بازگشت وی به دستگاه دیپلماسی ایران حکایت دارد.

در گزارش ویدیویی یورونیوز، برخی از مردم خواهان بازگشت ظریف هستند و برخی دیگر خواستار دادگاهی شدن او. یک نوجوان درباره استعفای ظریف به یورونیوز گفت که «ظریف با استعفایش سفر بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه به تهران و دیدارش با رهبر ایران را تحت شعاع قرار داد.» او همچنین از وزارت اطلاعات خواست تا ظریف محاکمه شود.

یکی دیگر از شهروندان اما خواستار بازگشت ظریف به امور خارجه و بازگشت ثبات به بازار بورس شد. به دنبال خبر استعفای ظریف بورس ایران سقوط دو هزار واحدی داشت.

امروز چهارشنبه حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران با استعفای آقای ظریف مخالفت کرد. در آخرین خبرها از تهران وزیر امور خارجه به همراه حسن روحانی و برخی دیگر از هیات دولت از نخست وزیر ارمنستان استقبال کرده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاآنی: سپاه قدس بشار اسد را به تهران آورد

قاسمی: وزارت امور خارجه کاملا از سفر بشار اسد به ایران بی‌اطلاع بود

نظامیان و سیاست خارجی ایران؛ استعفاء و بازگشت ظریف