جودو؛ برگزیدگان چهار وزن دوم مسابقات گرنداسلم دوسلدورف به روی سکو رفتند

جودو؛ برگزیدگان چهار وزن دوم مسابقات گرنداسلم دوسلدورف به روی سکو رفتند
جودو؛ برگزیدگان چهار وزن دوم مسابقات گرنداسلم دوسلدورف به روی سکو رفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شوهئی انو، ورزشکار ژاپنی در دومین روز از تورنمت جودوی گرنداسلم دوسلدورف با عملکردی فوق العاده نگاه ها را به سوی خود جلب کرد و ضمن کسب مدال طلا صاحب عنوان بهترین جودوکار مرد شد.

آگهی

تیم ژاپن در دومین روز از رقابت های جودوی گرند اسلم دوسلدورف نیز بیشترین مدالها را به خود اختصاص داد و موفق شد با دریافت سه طلای دیگر برتری مطلق خود را در این تورنمنت به اثبات برساند.

بهترین جودوکار مرد

شوهئی انو، ورزشکار ژاپنی در رقابت های روز دوم این تورنمت با عملکردی فوق العاده نگاه ها را به سوی خود جلب کرد و ضمن کسب مدال طلا صاحب عنوان بهترین جودوکار مرد شد.

انو که سال گذشته نیز در این تورنمت بر سکوی نخست قرار گرفته بود در رقابت های وزن منهای ۷۳ کیلوگرم با برتری مقابل حریفانی از کشور گرجستان، اسرائیل، امارات عربی متحده، آذربایجان و تاجیکستان به فینال راه یافت.

جودوکار ژاپنی که مدال طلای المپیک را در کارنامه دارد در مبازه نهایی موفق شد هموطن خود ماساشی ابینوما را با امتیاز وازاری شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود.

شوهئی انو پس از کسب این موفقیت به خبرنگاران گفت: «من و ابینوما همزمان تمرین های جودو را از دوران تحصیل با هم آغاز کردیم. رویارویی با وی در این تورنمنت واقعا برایم چالش برانگیز بود. در مبارزه با او لازم بود که تمرکز بالایی داشته باشم. انگیزه زیاد سبب شد تا از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شوم. برغم برتری و پیروزی در این مبارزه برای او اعتبار و احترام زیادی قائل هستم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم تورنمنت جودوی دوسلدورف به سالی کانوی از بریتانیا تعلق گرفت.

کانوی که سال گذشته در گرند اسلم پاریس و گرند پری لاهه عنوان نخست را از آن خود کرده بود در دوسلدورف به نخستین مدال طلای خود در رقابت های فصل جاری تور جهانی جودو دست یافت.

جودوکار بریتانیایی در فینال رقابت های دسته منهای ۷۰ کیلوگرم زنان با امتیاز ایپون از سد میریام باتکریت، حریفی از آلمان گذشت و مدال زرین این وزن را بر گردن آویخت.

سالی کانوی پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساسش را اینگونه بیان کرد: «می دانستم که اینجا در آلمان مقابل حریفی از کشور میزبان باید فشار زیادی را در مبارزه نهایی تحمل کنم؛ برای همین سعی کردم بیش از هر چیز بر روی شیوه مبارزه ام تمرکز کنم. به عنوان مثال تلاش کردم مانع حرکت آزاد دست های حریفم شوم زیرا می دانستم وی با توجه به داشتن پاهای بلند در صورت تسلط بر مبارزه بسیار خطرناک ظاهر خواهد شد. سعی کردم با کنترل سرعت و ریتم مبارزه در فرصت مناسب از حریف امتیاز بگیرم.»

دو طلای دیگر برای تیم ژاپن

میکو تاشیرو، جودوکارژاپنی برای کسب دومین مدال طلای خود در رقابت های گرنداسلم در فینال رقابت های دسته منهای ۶۳ کیلوگرم زنان داریا داویدوا، حریفی از روسیه را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت. تاشیرو که در رده بندی جهانی این رشته رتبه هفتم را به خود اختصاص داده با اجرای فن اوچی گاری از سد حریف خود گذشت.

مدال طلای دسته منهای ۸۱ کیلوگرم مردان نیز به سوتارو فوجیوارا از کشور ژاپن تعلق گرفت. فوجیوارا که سال گذشته مدال نقره رقابت های قهرمانی جهان را به کارنامه افتخاراتش افزود در دوسلدورف برای سومین بار در مسابقات گرند اسلم تور جهانی جودو به مدال طلا دست یافت. جودوکار ژاپنی در فینال اصلان لاپیناگوف از روسیه را سه اخطاره کرد و پیروز نهایی مبارزه شد.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم تورنمنت گرند اسلم دوسلدورف یک «اوچی ماتا» بود که موسا موگوشوف روس در مبارزات مرحله مقدماتی رقابت های دسته منهای ۷۳ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از آلمان به اجرا درآورد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم پاریس به جودوکار کره جنوبی رسید

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت