Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم پاریس به جودوکار کره جنوبی رسید

جودو؛ طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم پاریس به جودوکار کره جنوبی رسید
جودو؛ طلای سنگین ترین وزن گرند اسلم پاریس به جودوکار کره جنوبی رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایدالیس اورتیز، جودکار کوبایی در فینال رقابت های وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم از سد حریفی از آذربایجان گذشت تا مدال طلای سنگین ترین وزن رقایت های بخش زنان را بر گردن آویزد.

آگهی

برگزیدگان اوزان سنگین مسابقات جودوی گرند اسلم پاریس روز یکشنبه به روی سکو رفتند.

بهترین جودوکار مرد

وارلام لیپارتلیانی، ورزشکاری از کشور گرجستان عنوان بهترین جودوکار مرد روز پایانی تورنمنت را از آن خود کرد.

لیپارتلیانی در رقابت های وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم کلیه حریفان از جمله دو قهرمان جهان یعنی گوام چو کره ای و آرون وولف ژاپنی را شکست داد تا برای سومین بار مدال طلای گرند اسلم پاریس را بر گردن آویزد.

جودوکار گرجستانی پس از پیروزی با امتیاز وازاری مقابل حریفی از ژاپن احساسش را اینگونه بیان کرد: «جو فوق العاده ای بود. فرانسوی ها ورزش جودو را خیلی دست دارند و رقابت در این فضا بسیار لذت بخش است. من سال گذشته در فینال قهرمانی جهان مقابل چو شکست خوردم. در فینال سال ۲۰۱۷ هم وولف من را شکست داده بود. اما امروز مقابل هر دو حریف پیروز شدم و از این بابت بسیار خوشحالم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی گرند اسلم پاریس به مادلین مالونگا از کشور میزبان تعلق گرفت. مالونگا که سال گذشته در گرند پری زاگرب و رقابت های قهرمانی اروپا بر سکوی نخست قرار گرفته بود در خانه و با تشویق بی امان تماشاگران کار دشواری برای رسیدن به مدال طلا پیش رو نداشت.

او در فینال با امتیاز ایپون روئیکا ساتو، حریف ژاپنی را از پیش رو برداشت تا در میان شور و هیجان تماشاگران کسب مدال زرین این مسابقات را جشن بگیرد.

مادلین مالونگا پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «فوق العاده بود. تماشاگران به گونه ای تشویق می کردند که گویا من یک ستاره موسیقی هستم. آنها مدام نام مرا فریاد می زدند.»

یک مدال طلا برای آلمان

دومینیک ریشل، جودوکار آلمانی در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم با امتیازایپون از سد حریفی از کانادا گذشت و مدال طلا را برگردن انداخت.

ژاپن در روز پایانی هم دستش از مدال کوتاه نبود

یوکو اونو، ورزشکار ژاپنی در رقابت های وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان صاحب مدال طلا شد و از شدت خوشحالی گریست.

منهای ۹۰ کیلوگرم

دونگ هان گواک از کشور کره جنوبی مدال طلای دسته منهای ۹۰ کیلوگرم را از آن خود کرد.

گواک که قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ را در کارنامه دارد در فینال این وزن اسلام بزبایوف از قزاقستان را شکست داد و بر سکوی نخست قرار گرفت.

طلای سنگین ترین وزن زنان برای کوبا

ایدالیس اورتیز، جودکار زن کوبایی در فینال رقابت های وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم از سد حریفی از آذربایجان گذشت تا مدال طلای دیگری به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.

به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم

در دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مدال طلا به ورزشکاری از کره جنوبی رسید. سانگ مین کیم برای کسب دومین مدال زرین رقابت های تور جهانی جودو در فینال این وزن حریفی از ژاپن را شکست داد.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی را کریستیان تات، جودوکار مجارستانی در دیدار رده بندی رقابت های وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از اسرائیل به اجرا درآورد. این فن امتیاز ایپون و مدال برنز را برای ورزشکار مجار به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ برگزیدگان چهار وزن دوم مسابقات گرنداسلم دوسلدورف به روی سکو رفتند

جودو؛ نمایش درخشان ماریا سنتراچیو در گرند پری تل آویو

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن