Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گوایدو در راه مرز کلمبیا؛ مادورو مرزهای ونزوئلا را می‌بندد

گوایدو در راه مرز کلمبیا؛ مادورو مرزهای ونزوئلا را می‌بندد
گوایدو در راه مرز کلمبیا؛ مادورو مرزهای ونزوئلا را می‌بندد Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به سمت مرز کلمبیا حرکت کرده است، مرزی که قرار است در تاریخ ۲۳ فوریه کمک‌های بشردوستانه از آنجا وارد ونزوئلا شود.

آگهی

اختلاف میان دولت ونزوئلا به رهبری نیکلاس مادورو و خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون که خود را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا می‌خواند، بر سر ورود کمک‌های بشردوستانه بالا گرفته است.

روز پنجشنبه دوم اسفند نیکلاس مادور رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که مرز با کلمبیا و برزیل را می‌بندد تا اپوزیسیون نتواند کمک‌‌های بشردوستانه را وارد کشور کند. رئیس جمهوری ونزوئلا در سخنانی که از تلویزیون پخش می‌شد گفت که ذخیره‌سازی کمک‌ها برای ونزوئلا در شهر کوکوتا مرز کلمبیا، اقدامی «تحریک‌آمیز» است.

مادور می‌گوید که برنامه اپوزیسیون برای ورود کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا «نمایشی بی‌ارزش برای تضعیف دولت» است. وی همچنین بعد از این که برزیل اعلام کرد کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا می‌فرستد گفت که مرز با برزیل را نیز می بندد.

گوایدو در راه مرز با کلمبیا

از سوی دیگر خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به سمت مرز کلمبیا در ۹۰۰ کیلومتری کاراکاس، حرکت کرده است، مرزی که قرار است در تاریخ ۲۳ فوریه کمک‌های بشردوستانه از آنجا وارد ونزوئلا شود.

گوایدو به همراه هوادارانش که در ده‌ها خودرو جای گرفته بودند، کاراکاس را به سمت مرز کلمبیا ترک کرد تا برای وارد کردن کمک‌های بشردوستانه‌ای که از سوی آمریکا فرستاده شده‌ تلاش کند.

تنش میان دولت نیکلاس مادورو و اپوزیسیون به رهبری خوان گوایدو در هفته‌های گذشته به تظاهرات و زورآزمایی خیابانی و درگیری تبدیل شده است. بحران عمیق اقتصادی در ونزوئلا منجر به تورم دومیلیون درصدی شده و بیش از ۲ میلیون ونزوئلایی در ماههای گذشته کشور را ترک کرده‌اند.

خوان گوایدو سعی دارد با ورود کمک‌های بشردوستانه که بویژ‌ه از سوی ایالات متحده آمریکا فرستاده شده‌اند بر محبوبیت خود در کشور بیافزاید با این حال دولت مادورو مانع ورود این کمک‌هاست و این اقدام را «نمایشی» برای مشروعیت‌زدایی از دولت خود ارزیابی می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پمپئو: روزهای مادورو به شماره افتاده است

تلاش اپوزیسیون ونزوئلا برای جذب هم‌حزبی‌های نیکلاس مادورو در دولت انتقالی

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود