Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نمایشگاه ایدکس؛ ارزش قراردادهای نظامی امارات از ۵ میلیارد دلار گذشت

نمایشگاه ایدکس؛ ارزش قراردادهای نظامی امارات از ۵ میلیارد دلار گذشت
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژنرال محمد الحسنی، سخنگوی نمایشگاه ایدکس روز پنج‌شنبه ۲۱ فوریه اعلام کرد که نزدیک به ۶۵ درصد این قراردادها با شرکت‌های بین المللی امضا شده است.

آگهی

ارزش قراردادهای نظامی نیروهای مسلح امارات عربی متحده در نماشیگاه بین‌المللی صنایع دفاعی، ایدکس تا روز پنجم برگزاری به ۲۰ میلیارد درهم یعنی حدود پنج و نیم میلیارد دلار رسیده است.

ژنرال محمد الحسنی، سخنگوی این نمایشگاه روز پنج‌شنبه ۲۱ فوریه اعلام کرد که نزدیک به ۶۵ درصد این قراردادها با شرکت‌های بین المللی امضا شده است.

روز گذشته (۲۰ فوریه) نیز یکی از برگزارکنندگان نمایشگاه بین‌المللی صنایع دفاعی ایدکس در ابوظبی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرده بود که نیروهای مسلح امارات عربی متحده تنها در روز چهارم این نمایشگاه، ۲۹ قرارداد به ارزش ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار به امضا رسانده است.

در روز پنجم نمایشگاه، ۱۴ قرارداد به ارزش ۴۰۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون درهم با شرکت‌های محلی و بین‌المللی به امضا رسید. با این جود اکثر قراردادهای روز پنجشنبه نیز متعلق به شرکت‌های خارجی بوده و از این میان روسیه موفق به کسب قراردادی به ازرش ۱۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار درهم شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
محمد بن زاید، در نمایشگاه ایدکس در ابوظبیرویترز

در مدت برگزاری نمایشگاه نظامی ایدکس بزرگترین قرارداد امضا شده متعلق به شرکت اسلحه‌سازی ریتیون بود. قرارداد با این شرکت آمریکایی برای تجهیز نیروی هوایی امارات عربی متحده به سیستم دفاع هوایی موشکی است. ریتیون یکی از بزرگترین شرکت های اسلحه‌سازی جهان است که به ساخت موشک‌های دفاع هوایی پاتریوت شهرت دارد.

این نمایشگاه هر دو سال یک‌بار در ابوظبی، پایتخت امارات برگزار می‌شود و شرکت‌های بزرگ و کوچک اسلحه‌سازی و صنایع دفاع برای نمایش جدیدترین محصولات نظامی و کسب قرارداد در آن شرکت می‌کنند.

در نمایشگاه امسال بزرگترین غرفه متعلق به امارات عربی متحده بود و پس از آن کشورهای ایالات متحده، آلمان، فرانسه، اتالیا و عربستان سعودی بیشترین فضای نمایشگاه را به خود اختصاص داده بودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت پایین‌ترین نرخ رونق طی ۹ سال گذشته؛ رشد بخش خصوصی امارات کُند شد

افشای جزئیات معاملات سلاح میان اروپا و کشورهای آسیایی و آمریکا

بزرگترین وارد کنندگان اسلحه در دنیا چه کشورهایی هستند؟