Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ویدئوی شکنجه یک پیرمرد به اتهام جادوگری؛ ماموران پلیس بازداشت شدند

ویدئوی شکنجه یک پیرمرد به اتهام جادوگری؛ ماموران پلیس بازداشت شدند
Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
Copyright عکس از شبکه‌های اجتماعی
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از پلیس‌ها در این ویدئو در حالی که پیرمرد را مجبور به زانو زدن روی زمین کرده، فریاد می‌زند: «برایم یک قمه تیز بیاورید تا گلویش را ببرم.»

آگهی

چند مأمور پلیس بوروندی، کشوری در آفریقای مرکزی که پیرمردی را به اتهام «جادوگری» شکنجه کرده بودند، بازداشت شدند.

در ویديویی که روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، نیروهای پلیس شهر رومونگه در جنوب بوروندی دیده می‌شوند که پیرمرد ۷۰ ساله‌ای را به اتهام جادوگری در مقابل منزلش کتک زده و به شدت تحقیر می‌کنند. یکی از پلیس‌ها در این ویدئو در حالی که پیرمرد را مجبور به زانو زدن روی زمین کرده، فریاد می‌زند: «برایم یک قمه تیز بیاورید تا گلویش را ببرم.»

توجه: ویدئو حاوی تصاویر آزاردهنده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از شاهدان محلی این اتفاق پس از آن روی داد که تعدادی از مردم این فرد را متهم به کشتن یک دختر جوان کردند. این افراد می گفتند که او با ادعای درمان از طریق «سحر و جادو» این دختر را کشته است.

یکی از خبرنگاران محلی تصاویری از دو خانه کاملا ویران شده در محله این پیرمرد را در حساب توئيتری خود منتشر کرده و می‌نویسد که این دو خانه متعلق به افرادی است که متهم به جادوگری شده‌اند و پس از خروج ماموران پلیس از منطقه توسط مردم خشمگین تخریب شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در ویدئوی دیگرمنتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، فرماندار شهر رومونگه در حالی که در کنار این مرد ۷۰ ساله ایستاده خطاب به مردم عصبانی می‌گوید که بعد از یک بازجویی طولانی توسط پلیس، این مرد اعتراف کرده و گفته: «من یک جادوگر هستم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اداره پلیس بروندی روز پنج‌شنبه ۲۱ فوریه در بوجومبورا، پایتخت این کشور اعلام کرد که تمامی مأموران حاضر در ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی که به طریق «غیرانسانی» با این پیرمرد برخورد کرده بودند، بازداشت شدند.

هر ساله ده‌ها نفر به اتهام جادوگری در بروندی کشته می‌شوند. با وجود این که این کشور دارای اکثریت مسیحی است اما خرافات نیز در میان مردم رواج زیادی دارد. از سوی دیگر پلیس بروندی بارها از سوی نهادهای حقوق بشر و سازمان ملل متحد به اعمال شکنجه و سرکوب مداوم مردم پس از کودتای سال ۲۰۱۵ در این کشور متهم شده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«۱۲ جادوگر» پس از چهار قرن در یکی از ایالت‌های آمریکا تبرئه شدند

بان کی مون: بروندی با آغاز «گفتگوهای فراگیر» با مخالفان موافق است

سازمان ملل از «تجاوز جنسی گسترده» به زنان در بروندی خبر داد