Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بان کی مون: بروندی با آغاز «گفتگوهای فراگیر» با مخالفان موافق است

بان کی مون: بروندی با آغاز «گفتگوهای فراگیر» با مخالفان موافق است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پی یر انکورونزیزا رئیس جمهوری بروندی روز سه شنبه در دیدار با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد متعهد شده است که «گفتگوهای فراگیر» با مخالفان را برای

آگهی

پی یر انکورونزیزا رئیس جمهوری بروندی روز سه شنبه در دیدار با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد متعهد شده است که «گفتگوهای فراگیر» با مخالفان را برای متوقف کردن خشونت ها در این کشور آغاز کند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه بمنظور یافتن راه حلی برای متوقف کردن خشونتها در بروندی، وارد بوجومبورا پایتخت این کشور شد .

خبرگزاری ها گزارش کرده اند که همزمان با ورود بان کی مون به بوروندی چندین نارنجک در پایتخت منفجر شده است و مردان مسلح در روستایی در خارج از پایتخت دو نفر را کشته اند.

خشونتها در بروندی از ماه آوریل گذشته و زمانی که پیر نکورونزیزا رئیس جمهوری این کشور اعلام کرد که برای سومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود آغاز گردید. از آغاز خشونتها تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر در بروندی کشته و و بیش از ۲۴۰ هزار نفر آواره شده اند.

پی یر انکورونزیزا رئیس جمهوری بوروندی پیش از این طرح اتحادیه آفریقا برای ارسال نیروهای حافظ صلح به این کشور را رد کرده است.

تحلیلگران نگران تبدیل خشونتهای بروندی به جنگ داخلی هستند و سازمان ملل متحد تحت فشار است که پیش از رخ دادن فاجعه ای همانند نسل کشی رواندا در ۱۹۹۴، مانع خشونتهای قومی شود.

در آخرین جنگ داخلی قومی در بروندی که سال ۲۰۰۵ به پایان رسید بیش از ۳۰۰ هزار نفر کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی شکنجه یک پیرمرد به اتهام جادوگری؛ ماموران پلیس بازداشت شدند

جبران خسارت دوران استعمار؛ بوروندی از آلمان و بلژیک ۴۳ میلیارد دلار غرامت خواست

رئیس جمهوری بوروندی دو هفته پس از انتخابات درگذشت