Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش صادرات نفت ایران در ابتدای سال جدید میلای به رغم تحریم‌ها

تحریم آمریکا و فروش نفتی ایران
تحریم آمریکا و فروش نفتی ایران Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش‌های تازه نشان می‌دهد میزان صادرات نفت خام ایران در ابتدای سال جاری میلادی به دلیل معافیت‌های اعطایی آمریکا به کشورها بیشتر از آن‌چه برآورد می‌شد بوده است و دستکم میزان ثابتی را در ماه های ژانویه و فوریه حفظ کرده است.

آگهی

گزارش‌های تازه نشان می‌دهد میزان صادرات نفت خام ایران در ابتدای سال جاری میلادی بیشتر از آن‌چه برآورد می‌شد بوده است و دستکم میزان ثابت و پایداری را در ماه های ژانویه و فوریه حفظ کرده است.

بنا بر داده‌های مربوط به نقل و انتقالات نفتی صادرات ایران از طریق نفتکش‌ها در ماه فوریه حدود ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز بوده است. در مقابل نقل و انتقالات نفتی صادرات ایران در ماه ژانویه رقمی در حدود میانگین مابین ۱.۱ و ۱.۳ میلیون بشکه بوده است.

یک منبع رصدگر نفتکش‌های ایران در این باره گفت: «تصور ما این است که افراد دارند از زمان باقیمانده تا اتمام مهلت معافیت استفاده می‌کنند و بیشتر نفت ایران را می‌خرند.»

پیش از این تصور می‌شد صادرات نفت ایران همچون ماه دسامبر زیر یک میلیون بشکه باقی بماند.

داده‌های یک منبع رصدگر دیگر که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده نشان می‌دهد صادرات نفتی ایران در ماه فوریه در حدود ۱.۱ میلیون بشکه بوده است.

بیشتر بخوانید:

رویترز
وزیر نفت ایران پیشتر از عدم خریداری نفت ایران توسط پاره ای کشورها ولو با وجود معافیت های آمریکا انتقاد کرده بودرویترز

واشنگتن به ۸ کشور خریدار نفت ایران شامل کشورهای عمده چین، هند، ژاپن و کره جنوبی معافیت محدود داده است که این کشور‌ها نیز در ماه فوریه از ایران نفت خریداری کرده‌اند.

هرچند بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، پیشتر ضمن انتقاد از یونان و ایتالیا اعلام کرده بود که این دو کشور با وجود کسب معافیت از آمریکا برای خرید نفت ایران، نفت ایران را نمی‌خرند و تا کنون نیز هیچ توضیحی به تهران درباره این تصمیم خود نداده‌اند.

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، ماه گذشته گفته بود با انقضای معافیت‌ها صادرات نفت ایران با شیب شدیدتری کاهش پیدا خواهد کرد.

صادرات نفت خام ایران در ماه آوریل و پیش از آن‌که دونالد ترامپ تصمیم خود را برای خروج از برجام و اعمال تحریم‌های تازه اعلام کند ۲.۵ میلیون بشکه در روز بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامدار زنگنه: بازار نفت از نظر عرضه و تقاضا وضعیت شکننده‌ای دارد

فشار مجدد آمریکا به عراق؛ بازسازی سریع صنعت نفت در قبال تحریم ایران

ترامپ: تحریم نفتی علیه ایران تدریجی خواهد بود