«آخرین شانس ایتالیا برای ماندن در اتحادیه اروپا انتخابات پارلمان اروپا است»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«آخرین شانس ایتالیا برای ماندن در اتحادیه اروپا انتخابات پارلمان اروپا است»

کلودیو بورگی، نماینده پارلمان ایتالیا و یکی از مهم ترین چهره های حزب لگا می گوید انتخابات پارلمان اروپا که قرار است ماه مه آینده برگزار شود آخرین شانس برای تغییرات ساختاری و اقتصاد «مردم محور و ضدجهانی» است در غیر این صورت ایتالیا بزودی از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. حزب لگا با رهبری وزیر کشور ایتالیا، ماتئو سالوینی، یکی از گروه های پرقدرت راست افراطی در اروپا است.

کلودیو بورگی رئیس کمیسیون بودجه پارلمان ایتالیا نیز هست که می گوید: «ایتالیا نمی تواند تا ابد بودجه کشور را با خواست لابی ها در بروکسل هماهنگ کند.» وی ابراز امیدواری کرد که گروه های پوپولیستی و راست گرای افراطی در انتخابات ماه مه اروپا برنده مطلق باشند تا بتوانند کنترل کامل پارلمان اروپا را در دست بگیرند. 

در حال حاضر ائتلاف راستگرایان محافظه کار اکثریت پارلمان اروپا را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید:

تاکید سالوینی بر مقابله ایتالیا با سیاست‌های اقتصادی اتحادیه اروپا

بحران بودجه؛ چشم انداز تیره و تاریک روابط ایتالیا با اتحادیه اروپا

ماتئو سالوینی رهبر حزب لگا نیز بارها در جریان تنش سه ماهه بودجه کشورش با اتحادیه اروپا اعلام کرد که ایتالیا نمی تواند «کنترل و سرنوشت اقتصادش را بدست لابی بازان بروکسل بسپارد.» وی در ماه دسامبر گذشته گفت که با سیاست های اقتصادی اتحادیه اروپا مخالف است و ایتالیا در آینده ای نزدیک با آنها مقابله خواهد کرد.

پس از برکسیت، چالش خروج از اتحادیه اروپا در کشورهای دیگر نیز جدی تر دنبال می شود و گروه های راست و چپ های افراطی می گویند درصورتیکه هم چنان اقتصاد جهانی و لابی های شرکت های چندملیتی در بروکسل برای کل کشورهای اتحادیه تصمیم گیری کند نباید انتظار داشت مردم این کشورها بخواهند که در اتحادیه اروپا باقی بمانند.

در کانال تلگرام یورونیوز خبرهای مهم جهان را دنبال کنید.