مبل قرمز یورونیوز؛ این هفته پای حرف جلیقه زردها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مبل قرمز یورونیوز؛ این هفته پای حرف جلیقه زردها

برنامه مبل قرمز یورونیوز در سفرهایش به دور اروپا این بار راهی شهر ناربون فرانسه شده و پای صحبت جلیقه زردهای این شهر نشسته است. ناربون شهر کوچک آرامی در جنوب فرانسه را خواستگاه جنبش جلیقه زردها می‌دانند.

انتخابات پارلمان اروپا ۲۶ مه برگزار خواهد شد. یورونیوز در مجموعه برنامه‌هایی به نام مبل قرمز بنا دارد تا پای حرف و سخن شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بنشیند و از دغدغه‌های آنها مطلع شود.

در این قسمت از برنامه جلیقه زردهای ناربون دلایل حضورشان در این جنبش را توضیح داده اند. برخی از آنها این جنبش را اصلا سیاسی نمی‌دانند و برخی دیگر بر این باورند تا وارد سیاست نشوی کسی حرف تو را گوش نمی‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با وجود اینکه ۵ ماه از آغاز جنبش جلیقه زردها در فرانسه می‌گذرد اما هنوز آنها جلیقه هایشان را بر تن دارند.

جلیقه زردها می‌گویند زندگی در فرانسه گران شده و با حقوق شان از پس تامین مخارج بر نمی‌آیند. آنها همچنین از اینکه چرا پلیس جلیقه زردها را سرکوب می‌کند گله دارند.

جلیقه زردها نسبت به روند پوشش اخبارشان در رسانه‌ها نیز انتقاداتی را مطرح می‌کنند. با این حال تاکید دارند که آنها همینجا ایستاده‌اند و به کارشان ادامه خواهند داد. آنها بر این باورند که حامیان زیادی دارند و به این زودی‌ها از کارشان دست نخواهند کشید.

بیشتر بخوانید: