رهبر اپوزیسیون ونزوئلا: نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه را دریافت کردیم

رهبر اپوزیسیون ونزوئلا: نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه را دریافت کردیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا گفته است که کمک های بشردوستانه بخشی از استراتژی سازماندهی شده از سوی ایالات متحده آمریکا برای سرنگونی دولت اوست و او اجازه نمی دهد که این نمایش اجرا شود.

آگهی

خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون ونزوئلا روز دوشنبه اعلام کرد که تیم تحت رهبری او نخستین محموله کمک‌های بشردوستانه را دریافت کرده است.

گوایده نحوه دریافت این کمک‌ها را اعلام نکرده است.

کمک‌های بشردوستانه در روزهای گذشته موضوع کشمکش میان رهبر مخالفان ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا بوده است.

گوایدو که از سوی بسیاری از کشورهای غربی به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته شده است با انتشار ویدئویی در کنار مجموعه ای از جعبه های ویتامین و مکمل‌های غذایی از دریافت کمک های بشردوستانه خبرداده است اما اطلاعاتی درباره اینکه این کمک ها از کجا آمده‌اند و چگونه به دست او رسیده‌اند منتشر نکرده است.

گوایدو در سخنانی در ارتباط با این کمک‌های بشردوستانه گفت: «امروز ما نخستین محموله کمک ها را دریافت کردم، حجم این کمک ها کوچک است زیرا همانطور که می دانید دولت مرزها را بسته است.»

گوایدو از ارتش خواسته است که اجازه دهد این کمک‌ها وارد کشور و بین مردم تقسیم شود. گفته می شود که رهبر اپوزیسیون ونزوئلا بزودی روزی را اعلام خواهد کرد که کمک‌های بشردوستانه از کلمبیا و برزیل بطور هماهنگ به ونزوئلا خواهد رسید.

اپوزیسیون ونزوئلا با کمک کشورهای غربی، شرکت ها و سازمانهای بشردوستانه تلاش می کند تا کمک‌های بشردوستانه وارد کشور شود، جایی که مردم با سوء تغذیه و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه هستند.

گوایدو در روزهای گذشته تلاش کرده است که کمک‌های غذایی و دارویی آمریکا وارد ونزوئلا شود، موضوعی که با مخالفت مادورو مواجه شده است.

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا گفته است که این کمک ها بخشی از استراتژی سازماندهی شده از سوی ایالات متحده آمریکا برای سرنگونی دولت اوست و او اجازه نمی دهد که این نمایش اجرا شود.

گوایدو همچنین روز دوشنبه در آمفی‌تئاتر یک دانشگاه خصوصی در کاراکاس از دانشجویان خواست که او را در مبارزه‌اش یاری کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری ونزوئلا: جلو شو کمک‌های بشردوستانه را می‌گیریم

کمک‌های بشردوستانه آمریکا به مرز ونزوئلا رسید؛ ارتش مادورو مرز را بست

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید