تصویب لایحه تاریخی پارلمان استرالیا در حمایت از حق پناهجویان

تصویب لایحه تاریخی پارلمان استرالیا در حمایت از حق پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان استرالیا در تصمیمی تاریخی علیه سیاست های ضدمهاجرتی دولت این کشور لایحه ای برای کمک به پناهجویان بیمار تصویب کرد.

آگهی

نمایندگان پارلمان استرالیا با تصویب یک لایحه مهم و گامی بزرگ علیه دولت محافظه کار استرالیا برداشتند. طبق لایحه جدید به پناهجویان ساکن اردوگاه‌های جزایر دورافتاده، از جمله نائورو و پاپوا گینه نو امکان داده‌ شد تا در داخل خاک استرالیا درمان شوند.

تصمیم پارلمان استرالیا را می توان به شکستی تاریخی علیه دولت مهاجرستیز تلقی کرد. اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا از زمان ورود به قدرت سیاست های ضدمهاجرتی در این کشور در پیش گرفته است.

کشور کانگوروها از سال ۲۰۱۳، پناهجویانی را که قصد ورود با کشتی را دارند با خروج از خاک این کشور در مراکز و اردوگاه های غیرمجهز پناهجویان در نائورو و پاپوآ گینه نو نگاه می دارد.

مخالفان دولت و گروه های حقوق بشری می گویند این کار دولت استرالیا نقض صریح منشور حقوق بشر سازمان ملل است. پزشکان استرالیایی بارها نسبت به امکانات نامناسب پزشکی در این جزایر هشدار داده و سازمان ملل نیز با انتشار بیانیه های مختلف شرایط این اردوگاه‌ها را «غیرانسانی» خوانده اند.

دولت های استرالیا همواره در ۵ سال اخیر از از سیاست خود در زمینه نگهداری پناهجویان در اردوگاه‌های خارج از خاک این کشور دفاع کرده اند. دلیل اصلی دولت استرالیا کاهش ورود و قاچاق پناهجویان در پنج سال اخیر بوده است.

این لایحه برای اجرایی شدن نیاز دارد در سنای استرالیا هم به تصویب برسد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت کشورهای آفریقایی با ایجاد مراکز نگهداری و حبس پناهجویان در قاره سیاه

استرالیا به همه شهروندان یک کشور اقیانوسیه پناهندگی اقلیمی می‌دهد

گرتا تونبرگ، فعال سرشناس سوئدی در اعتراض به تغییرات اقلیمی در هلند بازداشت شد