حمله هوایی ائتلاف به مواضع داعش در سوریه؛ ۱۶ غیرنظامی کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سوریه؛ جان باختن هفت کودک در حمله ائتلاف به مواضع داعش
سوریه؛ جان باختن هفت کودک در حمله ائتلاف به مواضع داعش

در جریان حملات هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبری واشنگتن به باقی مانده مواضع داعش در شرق سوریه دست کم ۱۶ غیرنظامی از جمله هفت کودک کشته شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه، سازمانی مردم نهاد که مقر آن در لندن است روز دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد گروهی از غیرنظامیان که در حوالی منطقه باغوز در تلاش برای فرار به سمت مرزهای عراق بودند در جریان حملات هوایی ائتلاف هدف قرار گرفتند که از میان آنها دست کم شانزده تن جان خود را از دست داد.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه با تصریح بر اینکه افراد هدف قرار گرفته عمدتا از نزدیکان و خانواده های اعضای گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش بودند، تصریح کرد که در میان کشته شدگان حداقل هفت کودک و هشت زن وجود داشته است.

اتئلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا در حمایت از نیروهای دمکراتیک سوریه اقدام به حملات هوایی بر ضد نیروهای داعش می کند. نیروهای دمکراتیک سوریه سال ۲۰۱۵ برای مقابله و بیرون راندن نیروهای داعش از خاک سوریه و عراق تشکیل شد .

این تشکل شبه نظامی که ائتلافی از نیروهای سیاسی و نظامی اکثریت کرد و همچنین عرب، آشوری، ارمنی و ترکمان است روز شنبه گذشته برای زدن ضربه نهایی به آخرین سنگر نیروهای داعش در استان دیر الزور دست به عملیات گسترده ای زد.

بیشتر بخوانید:

تعداد آخرین بازماندگان از پیکارجویان داعش بر اساس تخمین نیروهای دمکراتیک سوریه به پانصد تا ششصد نفر می رسد که به گفته منابع یاد شده در محدوده ای نه چندان وسیع در شرق سوریه به محاصره درآمده اند. راه عقب نشینی این نیروها به دلیل استقرار نیروهای نظامی از جمله سربازان فرانسوی عضو ائتلاف بین المللی در مرز عراق بسته شده است.

مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه در ادامه تاکید کرده است که نبردهای شدید برای تحت فشار قرار دادن اعضای داعش و وادار کردن آنها به تسلیم شدن همچنان در شرق سوریه ادامه دارد.

گفته می شود که ده ها هزار غیرنظامی، عمدتا اعضای خانواده پیکارجویان داهش طی ماه های گذشته به سمت مناطق تحت کنترل نیروهای دمکراتیک سوریه گریخته اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید