احتمال خروج نیروهای آمریکا از سوریه تا پایان ماه آوریل

احتمال خروج نیروهای آمریکا از سوریه تا پایان ماه آوریل
نگارش از Euronews

به گفته برخی منابع آگاه در وزارت دفاع آمریکا، ایالات متحد نیروهای نظامی خود را تا کمتر از سه ماه دیگر از سوریه خارج می‌کند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آگاه در وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ارتش این کشور آماده خارج کردن تمام نیروهای نظامی حاضر در سوریه تا پایان ماه آوریل است.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است در صورت عدم تغییر در تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در سوریه از این کشور خارج می‌شوند.

به ادعای وال استریت ژورنال خروج نیروهای آمریکایی از سوریه پس از توافق با دولت ترکیه انجام می گیرد و دولت آنکارا مدعی شده است که امنیت هم پیمانان کرد آمریکا در سوریه را تامین خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا بارها اعلام کرده است که خواهان خروج نیروهای نظامی این کشور از سوریه است اما هنوز به صورت رسمی زمان مشخصی برای این خروج تعیین نشده است.

برخی از نمایندگان سنای آمریکا با انتقاد از تصمیم خروج آمریکا اعلام کرده‌اند که بدون حضور نیروهای آمریکایی در سوریه فرصت تازه‌ای برای احیای گروه داعش بوجود خواهد آمد.

یکی از فرماندهان ارتش آمریکا نیز در جلسه روز سه‌شنبه سنای آمریکا اعلام کرد داعش امکان بازسازی در صورت خروج نیروهای این کشور از سوریه را خواهد داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

مطالب مرتبط